Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kvarteto okresních týmů vyráží do boje

Benešovsko – Dlouhá fotbalová pauza mezi podzimem a jarem o víkendu končí a hráči od Fotbalové Národní ligy po I. A třídy vyběhnou do jarních bojů. Zimní přípravy se uskutečnily v příjemné zimě, která přinesla mírné mrazy a minimum sněhu. Těsně před zahájením jsme nahlédli do nitra čtyř týmů z Benešovska (Votice, Týnec nad Sázavou, Poříčí nad Sázavou a Benešov B), hrajících I. A třídu a zjistili, jak jsou na jarní boje nachytány.

7.3.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Jan Voráček

SK Votice

Nejlépe postaveným týmem Benešovska jsou Votice na šestém místě skupiny A. Od 14. ledna se připravovaly na své umělé trávě a vyjely i na soustředění do Horní Malé Úpy v Krkonoších, kde hráči vylezli na nejvyšší horu Čech Sněžku. „Příprava proběhla standardně a dobře, zranění se nám vyhýbala, takže do soutěže jsme snad připraveni. Byla to dřina zpestřená o přáteláky, ale teď už končí sranda a začíná soutěž," podotkl trenér Martin Bárta a dodal k přípravným zápasům (Benešov B 2:0, Ostrá 1:3, Želeč 2:1, Teplýšovice 8:1, Sázava 2:3, Sedlčany 2:0): „Nedával jsem k nim velkou váhu, ale na určité věci jsem upozornil a do mistráků nastoupí ti, co mají nejlepší formu."

Mužstvo se až na příchod Miroslava Podhorského z Benešova a náhradního gólmana Jana Tůmy z Olbramovic, nezměnilo. Ve vzduchu ještě visí příchod zkušeného a ligou otřískaného Jana Riegela, který již za Votice odehrál několik přípravných zápasů. „S Honzou jsme dohodnuti, ale finanční požadavek Budějovic jsme nemohli zatím akceptovat a navíc se čeká na transfer kartu z Rakouska. Přesto mám o něj zájem, aby přišel buď ještě na jaře nebo alespoň od léta. Je to otevřené, ale první dvě kola určitě nestihne," vysvětlil kouč, proč Riegela nebude mít k dispozici.

V prvním jarním kole nastoupí v sobotu od 14:30 Votice doma v derby proti Poříčí. „Doufejme, že to bude kvalitní zápas se vším všudy jako na podzim. Navzájem se známe, takže asi se moc nepřekvapíme," dodává Bárta k zápasu a ještě se rýpnul do soupeře po podzimním utkání v Poříčí za umělého osvětlení: „Můžu slíbit, že na rozdíl od pana Laciny nebudeme šetřit se světlem a rozsvítíme."

A jaký cíl mají ve Voticích do jarních bojů. „Určitě bysme chtěli být výš než na šestém místě, protože mužstvo na to potenciál má. Osobně bych chtěl být do čtvrtého místa, i když vím, že jaro bývá těžší než podzim," hlásí Martin Bárta.

SK Posázavan Poříčí nad Sázavou

Nováček sedí po podzimní části ve skupině A na jedenáctém místě s devatenácti body. V mírné zimě se mužstvo připravovalo hlavně na umělé trávě v Benešově. „Jako každoročně jsme se museli potýkat s nemocemi a pracovním nebo školním vytížením hráčů, přesto jsme se snažili odtrénovat, co šlo a hlavně s míčem. Potěšilo mě, že jsme mohli po dlouhé době na trénincích využít brankáře Martina Kumštu. A tak jsme si mohli nejen zastřílet, ale také se více zaměřit na obrannou fázi, i když to výsledky v přípravě moc nenaznačovaly," dodal k přípravě jeden z hrajících trenérů Pavel Šimáček.

V pěti přípravných zápasech Poříčí čtyřikrát prohrálo (Libiš 0:3, Slavia Jesenice 1:3, Ostrá 0:2, Sázava 1:2) a vyhrálo jen s béčkem Benešova 2:1. „Výsledkově se nám sice proti kvalitním soupeřům nedařilo, ale věřím, že se to v sezoně změní. V útočné fázi jsme si, kromě zápasu s Libiší, dokázali vytvořit dost šancí, ale s proměňováním jsme byli na štíru," není kouč znepokojený výsledky.

V mužstvu došlo jen k minimálním změnám. Do Benešova odešel David Braný a po dvou kolech se přesune do Nespek Richard Kyselka. Naopak nováčky v týmu jsou Jiří Kamarýt z Miřetic a po půlročním studiu v Turecku se vrátil Radek Říha.

V úvodních dvou kolech čekají Poříčí okresní derby s Voticemi a Týncem. „Votice mají velmi kvalitní kádr, který je stále pospolu a je vidět na něm rukopis trenéra Bárty. Čeká nás, zřejmě na umělé trávě, těžký zápas. Osobně si myslím, že bude minimum šancí jako na podzim (pozn. 0:0), a proto s nimi musíme nakládat lépe než v přípravě. S Týncem to bude jiný zápas. S ním musíme ukázat větší kvalitu kádru a vrátit mu podzimní porážku," dodal k prvním dvěma zápasům Pavel Šimáček, pro kterého jsou utkání navíc pikantní, protože v obou týmech působil: „Ve Voticích jsem prožil krásných dva a půl roku a byl jsem u postupů z I. A třídy do divize. V Týnci, na který také rád vzpomínám, jsem byl dokonce šest a půl roku. V obou celcích mám spoustu kamarádů, což se doufám po zápasech nezmění."

Cílem nováčka do druhé části sezony je udržet se uprostřed nebo v horních patrech tabulky a nemít zbytečné sestupové obavy. „Pokud budou k dispozici všichni hráči, tak se žádného soupeře nebojíme, což jsme si dokázali na podzim, kdy jsme propadli jen v Hostouni," má jasno kouč.

FK Fercom Týnec nad Sázavou

Nejhůře postaveným mužstvem Benešovska ve skupině A je Týnec nad Sázavou, což pro něj není nic nového. Právě naopak, na jaře se neustále zachraňuje, a tak tomu bude i v letos. Čtrnácté místo za dvanáct bodů je však i pro hrajícího trenéra Radka Skálu málo. „Měli jsme mít o šest bodů víc," zlobí se kouč, přestože ví, že situace ve vyšších soutěžích týmu nahrává, protože by mohla sestupovat jen dvě mužstva. „Zatím to tak vypadá, ale na to určitě nechceme spoléhat a pokusíme se v tabulce posunout výš. Jenže ani týmy za námi (poz. Loděnice a Slaný) nebudou body jednoduše rozdávat, hlavně Slaný hodně posílilo."

V zimním přípravě měl trenér dostatečný počet hráčů, protože dospělí i dorost trénovali společně. „Spojili jsme to, protože po sezoně pět dorostenců končí ,a tak jsme si je vytáhli do přípravy, aby si zvykli na dospělý fotbal a byli na něj v létě připravení. Jsem rád, že s námi chodí a je to na nich nich vidět, stále se zlepšují," dodal Skála důvod propojení a přidal: „Na tréninky nás chodí přes dvacet a na soustředění v Horní Brané bylo 27 lidí."
V přípravných zápasech Týnec porazil Union Praha 2:1 a Junior Praha 4:3, remizoval Teplýšovicemi 1:1, prohrál s ČAFC Praha B 1:4 a béčkem Benešova B 1:2.

Novou tváří v mužstvu je zkušený stoper David Kopta, který prošel Spartu Praha B, Jakubčovice, Kunice a Libuš. „Jsem rád, že jsme ho udělali, protože post stopera nás po odchodu Peroutky do Benešova trápil," a poznamenal k dalšímu pohybu v kádru: „Ještě by měl dorazit někdo z Benešova, hlavně útočníka bysme potřebovali, protože Stejskal laboruje s kolenem. Jinak se dobře jeví dorostenci Souček a Hašek."

Těsně před utkání s Hostouní, ale trápí kouče zdravotní problémy hráčů i jiné důvody. „Štamberský je v práci, Kolář má v pátek maturitní ples a neví, jestli na zápas dorazí, navíc ho bolí kotník, Popelka si zlomil v generálce prst na ruce, Stejskala bolí koleno, zdravotní problémy mají i Sedlák a Dvořáček. Do poslední chvíle tak budu čekat, s jakou sestavou proti Hostouni nastoupíme," povzdechl si Skála těsně před začátkem jarní části a přidal: „Budeme to mít těžké a už první tři kola ukáží (Hostouň, Poříčí a Jílové), jak na tom jsme."

SK Benešov B

Příprava fotbalistů benešovského béčka byla stejně jako na podzim spojená s divizním A mužstvem: „Byla pro kluky dost náročná, ale celkem se s ní poprali dobře. Většina absolvovala téměř vše," je trenér Petr Slepička s přístupem hráčů k přípravě spokojený.

V přípravných zápasech benešovské béčko porazilo Hradišťko 7:0, Nespeky 2:0, Týnec nad Sázavou 2:1, remizovalo se Sedlčany 2:2, prohrálo s Voticemi 0:2 a Poříčím nad Sázavou 1:2. „Hráči ukázali důraz a nasazení, což nám na podzim často chybělo. Kvalita a přesnost trochu chybí, ale to bude přicházet postupně, protože na klukách je stále znát únava," poznamenal kouč a odtajnil změny v kádru: „Na hostování přišli David Braný z Poříčí a Venca Peroutka z Vlašimi. Další hráči jsou v jednání. Naopak odešli Míra Filip zpět do Miřetic, Bohata do Týnce a Podhorský do Votic."

V prvním jarním utkání přivítá Benešov B na umělé trávě Poděbrady. „Bude to jiný zápas než na podzim i proto, že se bude hrát na umělé trávě. Vzhledem k postavení v tabulce předpokládám, že soupeř posílil, ale konkrétní informace nemám. Občas sleduji jejich výsledky v přípravě a vítězství nad Suchdolem dokazuje, že půjde o kvalitního soupeře, kterého nesmíme podcenit," řekl trenér k ostrému startu do jara a přidal: „Všichni se na zápas těšíme, protože zimní příprava je dlouhá a náročná. Doufám, že zápas zvládneme a prodáme vše, co jsme doposud natrénovali."

A jaké má benešovské béčko, po podzimu na osmém místě skupiny B, cíl do druhé poloviny sezony? „Chceme zkvalitnit především obranou činnost a dostávat tak výrazně méně branek než na podzim.Věřím, že zvládneme hrát zápasy lépe po taktické stránce a nebudeme tak výrazně zaostávat v konfrontaci s nejlepšími mužstvy této soutěže," věří Petr Slepička.

Autor: Pavel Šimáček

7.3.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Bourání v Táborských kasárnách.
13

V Táborských kasárnách začalo tento týden bourání

Nové přístroje poslouží ortopedickému oddělení v benešovské nemocnici.
5

Na ortopedickém oddělení operují s novými přístroji

OBRAZEM: Při Hubertovské jízdě se rozloučili s jezdeckou sportovní sezónou

Benešov - Desátý ročník Hubertovské jízdy uspořádaly v sobotu 14. října žákyně čtvrtého ročníku Vyšší odborné školy a Střední zemědělské školy v Benešově. Tato tradiční akce symbolizuje každoroční rozloučení s jezdeckou sportovní sezonou. Akce se zúčastnili především ušlechtilí koně z pomněnické stáje.

Pozor! Tři pejsky hledají od pátku zoufalí majitelé

Jankov - Tři pejsci se ztratili v pátek 13. října v odpoledních hodinách majitelům u obce Pičín u Jankova. Jedná se o křížence jezevčíka tmavě hnědé až černé barvy. 

Do nové školky na benešovském Spořilově už chodí děti

Benešov /FOTOGALERIE/ – Do měsíčního zkušebního provozu vstoupila v pondělí 16. října novostavba MŠ Úsměv na sídlišti Spořilov II. Dokončení montovaného objektu nabralo zpoždění kvůli bourání precizně postavených gruntů z poloviny sedmdesátých let minulého století.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení