BENEŠOV – BOHEMIANS 1905 0:1

Hosté začali tlakem, avšak obrana v čele s Filipem situace vyřešila. Poté se hrálo více ve středu hřiště, i když měli hosté víc míč na kopačkách, vyloženou šanci neměli. V 25. minutě mohli naopak skórovat domácí, ale po rychlém brejku Hampla jen Pohorský nastřelil brankáře Fialu. Za chvíli se situace opakovala, jen s tím rozdílem, že Pohorský zamířil vedle. Gól nepřinesla ani série benešovských rohů. Domácím navíc uškodilo zranění útočníka Haška.

Druhý poločas začali opět lépe hosté, hru zjednodušili a hrozili mnohem častěji. Ani domácí se nechtěli s vývojem smířit a opláceli rychlými brejky. Jeden skončil rohovým kopem, po kterém byl Kulhavý faulován brankářem a rozhodčí Brychta nařídil penaltu. K ní se postavil sám faulovaný hráč, ale nastřelil jen břevno (v Písku den předtím zvládl tuto situaci v penaltovém rozstřelu za třetiligové muže Benešova).

Další závary a střely na branku hostí byly zblokovány nebo skončily vedle branky. Klokani následně vystupňovali tlak a brankář Plocek dvěma skvělými zákroky mužstvo podržel. V 85. minutě ale po závaru již kapituloval po střele Vrány – 0:1. V závěru zápasu poslal na hrot trenér Slepička stopera Filipa, ale hosté již těsné vedení uhájili.

„Věděli jsme, že nás čeká jeden z nejsilnějších celků soutěže. Kluci vstoupili do utkání výrazně lépe než v Mostu, a tak se rychle přizpůsobili tempu soupeře. Z rytmu jsme vypadli pouze při dlouhém ošetřování Popelky, který měl tržnou ránu na hlavě, ale zápas chtěl za každou cenu dohrát. Potěšilo mě, že jsme ve druhém poločase drželi s hosty krok a chybělo málo, abychom zápas zlomili na svou stranu. Kluci byli po zápase zklamaní výsledkem, ale předvedená hra jim určitě dodala sebevědomí do dalších zápasů," dodal po utkání benešovský kouč Petr Slepička.

Branka: 85. Vrána. Rozhodčí: Brychta. ŽK: 2:2. Poločas: 0:0.

Benešov: Plocek – Kořínek, Filip, Pešta, Čáp – Kulhavý, Srb – Hampl, Pohorský (80. Korecký), Popelka (75. Sládek) – Hašek (46. Průcha).

KAREL KRÁLÍČEK