NESPEKY – VYŠEHRAD 2:7

Brankář Nespek Šilhavý byl od začátku v permanenci. Dvakrát Macej, a Drobílek, jednou Hradecký, Kostorek a Junek ho během prvního poločasu nepřekonali. Podařilo se to jen ve 27. minutě hlavou Kostorkovi po trestném kopu Madeje. Nespečtí dirigováni novou zvučnou posilou Radkem Šírlem odolávali mnohdy s vypětím sil.

Vstup do druhého dějství měly lepší Nespeky. Nejprve Štiku nadvakrát nepřekonaly, aby se za chvíli již radoval Jasz. Gól jakoby domácí opět nakopl a začal se projevovat střídající Kulhavý, jehož střelu tečoval Burian a balón zapadl za Drážkova záda. Po hodině přidal třetí gól Hradecký, když nadvakrát dostal míč do sítě po střele Kulhavého, vyražené nespeckým gólmanem. Hostům začaly docházet síly, což byla voda mlýn opět Kulhavému. Ten od 63. - 83. minuty vsítil čtyři góly (zakončoval akce Smoláka a Matysíka, dorazil míč do sítě po střele Maceje do tyče a počtvrté zacílil po zpětné přihrávce Junka). Mezi góly Kulhavého se za stavu 5:1 radovali i Nespečtí po zakončení D. Pešty.

„Proti silnému soupeři jsme začali opatrně, nicméně jsme s ním drželi až do první branky krok, i když nás i Michal Šilhavý podržel. Na začátku druhé půle si kluci trochu na sebe začali zvykat a podařilo se nám vyrovnat. Jenže jsme hned dostali nešťastný druhý gól a po hodině hry třetí. Poté jsme začali odpadat fyzicky, domácí nás válcovali a přidali další čtyři góly Kulhavým, hlavně před střed obrany,“ dodal k utkání manažer Nespek a podotkl, jaký účel mělo utkání s třetiligovým celkem přinést: „Zápas jsme pojali jako fyzickou přípravu a potěšilo mě, že jsme šedesát minut dokázali s domácími, kteří jsou dál v přípravě, běhat.“

Za Nespeky nastoupil bývalý reprezentant Radek Šírl, jehož kariéra je spojena, hlavně s Bohemians 1905, ale je také držitelem poháru UEFA se Zenitem Petrohrad. „Měl k zápasu profesionální přístup, odmakal ho ve velkém tempu, čímž navázal na sebe i ostatní hráče, kteří si nevolili nic vypustit,“ pochvaloval si manažer letní posilu, která naposledy hrála za Zbuzany.     

Branky: 54. Jasz, 67. D. Pešta – 63., 64. 75. a 83. Kulhavý, 27. Kostorek, 56. vlastní Burian, 60. Hradecký. Rozhodčí: Velebil. Poločas: 1:0.

Nespeky: Šilhavý – Konopiský, Burian, Myslivec, Urban – Jasz, Kukač, Šírl, D. Pešta – Maršoun - Vojkůvka. Střídali: Vošický, Tyrner, Drážek, Pohořelý.

Nespeky jsou více jak dva týdny v přípravě na nováčkovskou sezonu v krajském přeboru. „Tréninky nebyly špatné a kluci dostali dost zakouřit,“ směje se Králíček, který dodává ke změnám v kádru: „Kromě Radka Šírka a trenéra Jardy Tesaře, sháníme ještě hrotového útočníka, protože jsme v loňské sezoně měli problém, že jsme vepředu neudrželi míč, a tak bylo mužstvo následně přetíženo. Máme čtyři rozjednané. Mezi nimi je i Petr Mikolanda, který je v Admiře, a pokud by divizi nestíhal, tak by nám na podzim pomohl,“ odtajňuje manažer Nespek a dodává: „Z kádru v jarní části mají zdravotní problémy Vláďa Pešta a Míra Obermajer, Ukrajinec Kruhliak má problémy s cestovním pasem.“

V úterý 1. srpna sehrají Nespeky druhý přípravný zápas, když od 18 hodin nastoupí doma proti Kondraci (I. B třída). „Zápas by měl být o ničem jiném než na Vyšehradě. Měli bychom už ladit herní stránku,“ říká směrem k zítřejšímu zápasu manažer Králíček.

V sobotu 5. srpna se hraje v Nespekách turnaj Obecního úřadu, před kterým nadělal Týnec nad Sázavou domácím pořadatelům problémy: „Týden před začátkem nám odřekl účast, prý kvůli svatbě hráče. Zkusíme narychlo sehnat čtvrtého účastníka, nebo to odehrajeme ve třech týmech,“ hlásí Petr Králíček.