Na pořadu dvanáctého kola dorostenecké divizní soutěže bylo okresní derby FC Graffin Vlašim versus SK Benešova. Oba celky se nachází na opačných pólech tabulky a benešovští hráči potvrdili postavení v tabulce a dorostence z pod Blaníka, kteří jsou na dně tabulky, jasně přehráli.

Starší dorost

Graffin Vlašim – SK Benešov 1:2
Okresní derby se od začátku vyvíjelo ve prospěch favorizovaného Benešova. Hosté působili fotbalovějším dojmem a domácí přehrávali po technické stránce. Vytvořili si i několik šancí, z nichž dvě dokázali v prvním poločase využít. Vlašimi se ještě v prvním dějství podařilo snížit, když se po rohu Pavlečka prosadil hlavou Matoušek. Těsně před koncem poločasu dostal benešovský Večera druhou žlutou a zároveň červenou kartu, a tak domácím svitla naděje.
Přesilovku ale Vlašimští nehráli dlouho, protože v 65. minutě síly vyrovnal Kůžel, který se také po druhém žlutém kartónku šel předčasně sprchovat. Do konce zápasu už nepřišla žádná vyložená šance ani na jedné straně, a tak utkání skončilo vítězstvím Benešova.
„Utkání oboustranně nepobralo moc fotbalové krásy. Ale benešovští hráči byli lepší a vítězství si zasloužili. My jsme museli odehrát utkání pouze se základní jedenáctkou, protože nám chybělo šest hráčů. To nás však neomlouvá, protože předvedený výkon byl velmi špatný,“ zklamaně po derby dodal trenér Vlašimi Luděk Matoušek.
„V prvním poločase jsme byli určitě o branku lepší. Po vyloučení jsme museli hrát ze zajištěné obrany a hlídat do konce zápasu vedení. Vlašim si za celý zápas šanci mimo rohových kopů, nevytvořila. Proto si myslím, že naše výhra je zasloužená,“ zhodnotil derby spokojený lodivod Benešova Miroslav Bubeník.

Branky: Matoušek – Semerád, Horčička. Rozhodčí: Hrubeš. ŽK: 3/8. ČK: Kůžel – Večera. Poločas: 1:2.

FC Graffin Vlašim: Tichý – Kuchler, Peroutka, Kahoun, Zeman – Lalouček, Matoušek, Kůžel, Pavlečko, Jaroš – Hanuš.

SK Benešov: Franěk – Pazdera, Večera, R. Stibůrek – Kačírek (89. Peter), Šmejkal, Přibyl, Podhorský, Horčička (68. M. Stibůrek) – Benák, Semerád.

Mladší žáci

Graffin Vlašim – SK Benešov 1:6
Do derby vstoupili benešovští dorostenci pěkně nažhaveni. V prvních patnácti minutách zmáčkli Vlašim před brankou, vypracovali si šest příležitostí, ale dvakrát Zavadil a Hroch nedokázali míč dopravit za záda brankáře Šťastného. V největší šanci, ve 13. minutě, střelu Bredlera po narážečce s Kubáskem, vyrazil vlašimský gólman a následný Bredlerův centr hlavičkoval Zavadil nad. V 15. minutě Bredler zatáhl míč po pravé straně, přihrál na vápno Kubáskovi, který střelou k tyči otevřel skóre – 0:1. O dvě minuty Bredler vydláždil uličku Kubáskovi, který po sóle a kličce Šťastnému uklidil míč do sítě – 0:2. V 18. minutě dovršil Kubásek hattrick, když si míč po jeho trestném kopu z devatenácti metrů „hodil“ Šťastný do branky. Vzápětí dostal domácí do hry Marek Zeman, který střelou do protipohybu překonal Pechače – 1:3. Ve 26. minutě byl při střele ve vlašimském vápně faulován Hroch, ale Svoboda nabídnutou penaltou pohrdl a mířil vedle. Do konce poločasu se hra vyrovnala, bez vážnějších ohrožení branek.

Benešovští mladíci na začátku druhého poločasu udeřili počtvrté. Ve 43. minutě Kubásek poslal před branku z trestného kopu míč, který skrumáží těl propadl až do sítě – 1:4. Ve 49. minutě hosté předvedli další ukázkovou kombinaci. Hroch milimetrovým pasem našel „uličkou“ Komárka, a ten střelou na zadní tyč překonal Šťastného popáté. V 54. minutě se řítil Kubásek sám na vlašimského gólmana, ale zamířil vedle. V 66. minutě Hroch prodloužil míč mezi stopery, Kubásek vyhrál sprinterský souboj se svým strážcem a míč předložil Bredlerovi, který do prázdné branky pohodlně skóroval – 1:6. V 72. minutě sestřelil domácí Přitasil unikajícího Bredlera a po červené kartě se šel předčasně sprchovat. V závěru si již Benešov kontroloval výhru a Vlašimští netrpělivě čekali na závěrečný hvizd rozhodčího.
„Kluci mě hodně zklamali, nedodržovali nic z toho, co jsme si domluvili před utkáním. Obrana dělala neskutečné chyby, záloha nepodržela míč a útok nedostal pořádný míč, chyběla nám mezihra, pohyb, nasazení a bojovnost. Pouze dva nebo tři hráči, kteří bojují a běhají, je málo. Neobsazovali a nepřebírali jsme hráče, tedy stále stejné chyby. Dávali jsme pozdě míč od nohy a dostávali jsme se pod tlak při rozehrávce, která byla pak nepřesná,“ zlobil se na své hráče po utkání kouč Vlašimi Jiří Žovinec.

Branky: Kubásek 4, Komárek, Bredler – Marek Zeman. Rozhodčí: Černý. ŽK: Houdek – Svoboda. ČK: Přitasil (Vl). Poločas: 1:3.

FC Graffin Vlašim: Šťastný - Přitasil, Houdek, Zajíc, Špička (Švingr) – V. Filip, Kováč (Brabenec), Maťha, M. Filip – Skalický, Zeman.

SK Benešov: Pechač – Hronek, Svoboda, Sysel, D. Jendele – F. Jendele (61. Radačovský), Zavadil (61. Turko), Komárek, Hroch (77. Krejza) – Bredler, Kubásek.