Umístění asi není špatné, ale jarní bodový zisk vás asi neuspokojuje. Kde vidíte největší příčinu jarního propadu?

Bodový zisk a ani umístění mě samozřejmě neuspokojuje, ale vzhledem k průběhu jarní části nejsem tolik zklamaný, jak by se zdálo. Na podzim nás někteří soupeři jasně přehráli, ale na jaře, i když jsme měli velké problémy poskládat základní jedenáctku a na zápasy odjížděli často s jedním střídajícím hráčem, jsme dokázali hrát vždy lepší fotbal než soupeř. Výjimkou byl pouze zápas s Velvary, které byly po celý zápas lepší a zaslouženě vyhrály. Rozhodně mě těší, že se výkonnost hráčů každým rokem zvedá. Nyní očekáváme další kvalitní dorostence, a tak se můžeme posunout zase o krok výš.

Je na vině kolísavých výkonů mužstva také stále se měnící kádr?

Důvodů je více. Pracujeme s klukama, kteří jsou prvním rokem v mužích a kromě náročného přechodu řeší každý z nich buď nové zaměstnání, maturitu nebo první rok na Vysokých školách. Mladíci, kteří nás doplňovali, byli většinou sedmnáctiletí kluci, kteří se často prali na hřišti především sami se sebou. I tak jsme nikde fotbalově nepropadli a to mě moc těší.

Jde vůbec něco s hráči nacvičit, když máte na každý zápas jiné mužstvo a vždy se v pátek před víkendem dozvíte, koho budete mít k dispozici?

Je to samozřejmě složitější a nácvik třeba standardních situací si žádal účast většiny hráčů z kádru béčka. Řadu herních situací jsme ale nacvičovali během týdne na společném tréninku s áčkem a v pátek jsme si jen upřesňovali role jednotlivých hráčů. Fakt je, že většina mladíků, kteří doplňovali mužstvo těsně před utkáním, mělo s taktikou určité problémy.

Každý tým by měl mít kostru tří, čtyř hráčů. U vás ale najít hráče, kteří by odehráli celé jaro v základní sestavě by asi bylo těžké…

Před sezónou jsem měl představu o kostře týmu, ale ta vzala za své poměrně brzy. Na jaře byla situace daleko horší. Zoubek odešel do zahraničí, Komárek se vážně zranil, Hronek měl zdravotní komplikace, které mu nedovolily trénovat, Rezek dal přednost studiu na Vysoké škole a Kubálek byl pracovně vytížen tak, že téměř netrénoval. Výsledek byl takový, že jsme museli vzít za vděk každým hráčem, který byl momentálně k dispozici.

Proč nechodili za béčko hrát více hráči, kteří byli zápasově méně nebo vůbec vytížení v áčku?

Situace v áčku byla po třech jarních kolech kritická a navíc zranění, které nás provázely celé jaro, limitovaly možnost, aby hráči méně vytížení mohli hrát za B-tým. Přeci jen byl cíl nastaven tak, abychom udrželi A-tým v ČFL, a proto se vše podřídilo těmto potřebám.

Má někdo na to, aby se postupně do áčka zabudoval?

Určitě ano, ale zásadní problém je v nich a ve výchově jak rodičů, tak trenérů, kteří se na tom podíleli. Současným přístupem a chováním nemají šanci se posunout dále. Šanci dostat se do sestavy áčka by měli každý týden, ale sami vědí, co tomu ještě chybí.

Plusem by mělo být, že si dorostenci „čuchnuli" k velkému fotbalu a nebudou tolik překvapeni, že se hraje v dospělém fotbale jinak. Paradoxně, když nastoupili v béčku, bylo to pro mužstvo oživením…

Takto by to mělo být, že hráči, kteří končí v dorostu, budou více alternovat v rezervě mužů právě proto, aby přechod pro ně nebyl tak složitý. Opak byl ale pravdou. Kluci byli k dispozici až ke konci sezony, ale svou stopu i tak zanechali. Především Dominik Vlasák, který nastoupil ke třem zápasům a dokázal vstřelit pět branek. Poté dostal šanci i ve třetí lize, což je super.

V dorostu skončilo sedm hráčů, můžou hned naskočit do I. A třídy?

Naskočit do I. A třídy mohou, to jsme si již vyzkoušeli a řada z nich bude brzy oporami týmu, to jsem si jistý. Jen je velká škoda, že jsem s nimi na jaře nemohl nepracovat více. Určitě by se fotbalově posunuli dále.

Jak vůbec bude vypadat letní příprava B mužstva, opět s třetiligovým áčkem?

Mělo by tak být, i když vedení zvažuje ještě jiné možné alternativy, ale nic konkrétního ještě nevím. Uvidíme, jak to nakonec vše dopadne (pozn. jedná se o zrušení B týmu).

Dostal jste se na licenci A. Nemáte větší ambice, než trénovat „jen" béčko Benešova v I. A třídě a být asistentem v ČFL?

Vyšší ambice samozřejmě mám, ale všechno chce svůj čas. Nyní jsem zaměstnán v Benešově a dělám práci, která mě baví a naplňuje. Získávám, díky spolupráci s trenérem Zákostelským, cenné zkušenosti, což je pro mou budoucnost moc důležité.

Dostat se na A licenci není v současné trenérské konkurenci nic jednoduchého, ale naštěstí se mi to podařilo. Vnímám to jako krok dopředu a věřím, že mi studium rozšíří obzor zase o něco více.

Jak trávíte fotbalové volno a kam vyrazíte na dovolenou?

Mám nějaké resty, které jsem během sezony nestihl doma udělat a tak se na ně konečně dostane. Na dovolenou pojedeme na kola na jižní Moravu. Doufám, že budeme mít pěkné počasí.