Ve skupině A jsou to Krhanice, které si naposledy poradily s votickým béčkem 4:1, když se dvakrát trefil kanonýr Jiří Moulík, jenž má na svém kontě v sezoně úctyhodných 41 gólů. Lídr má v čele náskok 12 bodů před Čerčany a už jen obrovský kolaps by ho mohl připravit o nejvyšší okresní soutěž, pokud ale budou Krhanice chtít postoupit.

Na druhém konci tabulky bude rušno až do konce sezony, když mezi posledními Václavicemi a desátým béčkem Týnce nad Sázavou je rozdíl pouhých dvou bodů. V kole velmi překvapila vysoká výhra 10:2 v té chvíli posledních Lešan nad Václavicemi, když čtyři góly vsítil Hroník. Hattricky se zaskvěli i poříčský Petr Samko do sítě Chocerad a čerčanský Čeljuska do branky Týnce.

Ještě lepší postupovou pozici má v současnosti válec z Křivsoudova, který na jaře ještě neztratil ani bod a má 15 bodů náskok před druhým béčkem Divišova. V neděli byl ale blízko ztrátě, když ve Struhařově ještě v 86. minutě prohrával 1:2, ale brankami Touly a Macháčka, nakonec v závěru otočil na 3:2. V sezoně již nastřílel Křivsoudov neskutečných 132 gólů a pádí po zásluze do přeboru.

Sestup již asi neodvrátí šestibodové Ratměřice, o druhém sestoupivším bude mezi čtyřmi týmy, také boj do poslední chvíle. Střeleckou kanonádu předvedl Blaník Načeradec do sítě kondrackého béčka (8:3).

Ve IV. A třídě vede Ostředek, který na jaře ještě z pěti zápasů neinkasoval a nastřílel 29 gólů. Naposledy mu vystřílel výhru v Maršovicích čtyřmi góly ve druhém poločase Horák. S druhou Jablonnou a třetími Zaječicemi ale ještě hraje.

Ve IV. B třídě je na čele Myslič se sedmibodovým náskokem před olbramovickým béčkem. Tentokrát lídr nastřílel devět kousků do branky béčka Popovic, které je nejslabším mužstvem okresních soutěží a ještě nezískalo ani bod.

Ve IV. C třídě vede Libež, ale miřetické béčko mu šlape na paty (3 body). Oba týmy předvedly kanonády – Libež osmkrát rozvlnila síť posledních Kladrub a Miřetice jedenáctkrát pokořily třetí Vracovice (11:3).

Ilustrační foto
Zach rozřešil v závěru zápas Jankova s Nespeky