Hrát se tedy bude ve změněném modelu, týmy si to rozdají systémem každý s každým. „Ve třech budeme hrát poprvé, ale pro nás je důležitější, že se turnaj uskuteční. Nikdy v jeho historii nebyl vynechaný ročník,“ zmínil předseda klubu Petr Král.

Ten věří, že turnaj, který se uskuteční osmého srpna, bude lákadlem pro fotbalové fanoušky. Čeká větší návštěvu než v předešlých letech. „Po tom půlroce fotbalového půstu jsou lidé natěšení. S kým jsem mluvil, tak byl rád, že se turnaj uskuteční,“ přidal svou zpětnou vazbu.

Pelhřimovsko je obecně hnízdem nejstarších turnajů v zemi. Třetí nejdelší šňůru táhnou v Černovicích. Tam se bude hrát pětadvacátého července a účastníci jsou z nižších soutěží. Spolu s domácími budou o trofej usilovat Obrataň, Krásná Hora a Větrovy.

Jak už jsme dříve avizovali, na ten nejstarší turnaj letos nedojde. Pořadatelé Perleťového poháru ročník vynechají. „Dostali jsme dotaci na vybudování tréninkového hřiště. V souvislosti s tím se provádí stavební práce v celém areálu,“ vysvětlil organizační pracovník žirovnického Slavoje Pavel Havelka.