TEPLÝŠOVICE – ZDISLAVICE 1:0

Okresní derby přineslo nezáživný fotbal, který v chladném počasí nemohl hrstku diváků rozehřát. Hosté přijeli jen s jedenácti hráči včetně patnáctiletého Marka Boučka, přesto měli zpočátku více míč na kopačkách, ale střely vážněji brankáře Měsíčka neohrozily. Domácí hodně kazili přihrávky a když už letěl míč za obranu Zdislavic, tak stáli v ofsajdu. A tak za zmínku stály jen dvě Podhorského šance, které Klenot vyrazil. Ve 43. minutě přišel blesk z čistého nebe, když si na trestný kop Ottla z poloviny hřiště naskočil Král, na jehož hlavičku z 12 metrů si sice plachtící Klenot sáhl, přesto balón skončil v brance. Oba týmy se také dožadovaly po právu po faulech penalt, ale ani jeden hlavní rozhodčí nevyslyšel.

Druhý poločas začali hosté kuriózně v deseti bez Pecháčka, jenž naskočil až v 60. minutě opět do hry. „Dělá ve firmě s počítači, měl službu a musel přes počítač problém v kabině vyřešit," vysvětlil kuriózní moment trenér Zdislavic František Heřmánek.

Ani proti deseti nezvýšili domácí aktivitu, sice se občas dostali do zakončení, ale Petr Chomát pálil vedle, střelu Krále vykopl Müller z brankové čáry, trestný kop Ottla vyrazil Klenot a Mládek dorážku nezvládl a Králův lob po sóle skončil vedle . A tak mohli hosté vyrovnat, ale trestný kop z 18 metrů poslal Vobecký nad branku. A jelikož v závěru neproměnil velkou šanci Mládek, když za brankáře zaskočil Hejný, skončil zápas těsnou výhrou Teplýšovic.

„Věděl jsem, že nás čeká těžký zápas, protože hráči soupeře podcení, i když jsem je na to v týdnu připravoval, aby se tak nestalo. Mysleli si, že to přijde samo, že Zdislavice přijedou a řeknou, dejte nám pět gólů a zase pojedou zpátky. Na druhou stranu jsme sice hráli špatný fotbal, přesto musím i za nejtěsnější výhru hráče pochválit. Minulý týden jsme hráli s Divišovem výborný fotbal, ale teď se na to nedalo dívat, prostě takové zápasy jsou. Důležité je, že jsme derby zvládli a máme tři body," dodal po derby teplýšovický kouč Petr Chomát.

To zdislavický kouč František Heřmánek má plnou hlavu starostí, dát mužstvo, které pošesté za sebou prohrálo, dohromady. „Už ztrácím nervy, nemáme lidi, tři hráči jsou zranění a jsme rádi, že dáme dohromady jedenáctku. Domácí vyhráli zaslouženě, byli lepší, my jsme byli tragický jako vždycky."

Branka: .43. Král. Rozhodčí: Hamřík. ŽK: Pavel Chomát (T). Diváci: 40. Poločas: 1:0.

Teplýšovice: Měsíček – Drahota, Pavel Chomát, Nerad – Černý, Pejša – Podhorský (83. Šahin), Ottl, Beneš (89. M. Kaňka) – Petr Chomát (68. Mládek), Král.

Zdislavice: Klenot – Psota, Vobecký, T. Bouček, Hejný – Müller, Kubálek – Bárta, P. Bouček, Pecháček – M. Bouček.