Okresní fotbalová mužstva v I. B třídě odehrála 23. kolo. Na pořadu byla dvě okresní derby. V obou se nakonec z nejtěsnějších výher radovali hosté z Pyšel a Poříčí.

Kostelec u Kř. – Sedlec–Prčice 7:1

Zápas se stal jasnou záležitostí domácích, kteří si s chutí zastříleli. Hosté nepodali výkon mužstva, které se v soutěži zachraňuje. Jediný úspěch Sedlce–Prčice zaznamenal za stavu 4:0 Jan Lukáš z penalty po faulu na Lukáše Pištěka.
„Byl to od nás chvílemi až trapný výkon. Do branky jsem postavil Dařenu, protože Ryšavý minule dostal dva blbé góly. Jenže než si sáhnul na balón, dostal čtyři góly. Navíc domácí do čeho kopli, to skončilo v brance. Brankář ale za góly, které byly většinou výstavní, nemohl. Kdyby nebyli domácí střelci zbrklí, tak jsme jich dostali dvanáct. Podali jsme výkon, který neodpovídá hře o záchranu. Kluci se už vidí v okresním přeboru. Před zápasem se plácají po zádech, ale vlezou na hřiště a jsou odevzdaní,“ řekl po zápase rozčarovaný trenér Sedlce-Prčice Jan Vodňanský.

Branky: Kuchta 3, Kirsten, Dixa, D. Šindelář, Ihl – J. Lukáš (z PK). Poločas: 5:1

Sokol Sedlec-Prčice: Dařena - Polidar, J. Lukáš, Hedvik – Z. Pištěk, M. Lukáš – L. Pištěk, Nádvorník, Müller - L. Mára, M. Pištěk. Střídali: T. Pištěk, Šetina

Sázava – Nespeky 4:2

Utkání mezi zachraňující se Sázavou a Nespekami ovlivnilo zranění dvou hostujících hráčů v prvním poločase a výkon rozhodčích ve druhém poločase.
Do první šance se dostal nespecký Tomáš Rosenvald, ale brankáře neprostřelil. Na druhé straně netrefil Rezek hlavou odkrytou branku. Za dvě minuty se radovali hosté, když Kalenda z dvaceti metrů vymetl pavouky v sázavské brance. O chvíli později zvýšil Pavlík z penalty za faul na Šindeláře. Ve 27. minutě přišla první špatná zpráva pro Nespeky, když Presl dostal ve vzdušném souboji loktem a byl odvezen do nemocnice na šití. Ve 38. minutě si hostující Párys po střetu s domácím brankářem zlomil nohu a na hřišti se objevila záchranka. Nespecké to velmi poznamenalo, naopak domácí zvýšili aktivitu. Rezek ještě Donáta nepřekonal, ale v nastavení první půle snížil hlavou Jiří Novák na 1:2.
Ve druhém poločase stříleli góly již jen Sázavští. Ihned po změně stran vyrovnal Bárta ze sporné penalty. V 55. minutě strhl vedení na domácí stranu Nepraš z trestného kopu z hranice šestnáctky a v 80. minutě upravil Bárta opět z penalty na konečných 4:2. O tři minuty později ukončil rozhodčí Martin Vlk utkání pro průtrž mračen a kroupy.
„V prvním poločase jsme rozhodně byli lepší, neboť o soupeři se nedalo vůbec hovořit, že by hráli fotbal. Poločas se protáhl o několik minut, neboť došlo k těžkému zranění Páryse, asi má zlomenou nohu. Presla museli odvézt do nemocnice, protože byl zraněný loktem a má roztržené obočí. Rozhodčí to ani neodpískal. Po poločase začal úřadovat pan rozhodčí. Vymyslel si dvě penalty, jeden trestný kop a domácí tak otočili vývoj utkání. Čtyřem nebo pěti našim hráčům řekl ať jsou zticha, že je to dohodnutý. To řekl i po zápase a že se diví, že o tom nevíme. Takže se naskýtá otázka, jestli v takovéto džungli má vůbec cenu ten fotbal dělat. Některým hráčům bylo do breku, mě spíš do vzteku a kdybych měl někoho po ruce, je možný, že ho budu inzultovat. Jestliže se tady pohybujeme v takovéhle sviňárně nadruhou, tak je otázka, jestli to má cenu dělat,“ uvedl rozzlobený trenér Nespek Ladislav Procházka.

Branky: 46. a 80. Bárta (obě z PK), 45. J. Novák, 55. Nepraš – 22. Kalenda, 25. Pavlík (z PK). Rozhodčí: Martin Vlk. Poločas: 1:2

Sokol Nespeky: Donát - Kořínek, M. Rosenvald, Pavlík, Šindelář - Párys (38. Šindelář), Kalenda, Cháb, Kadeřábek - T. Rosenvald, Presl (27. Tyrner)

Slavia Louňovice – Kondrac 1:3

V utkání měli lepší střeleckou mušku hosté a s trochou štěstí si odvezli z Louňovic všechny body.
Utkání výborné úrovně a promarněných šancí začali náporem domácí, jenže během dvaceti minut neproměnili tři šance ,a to se jim stalo osudným. Hosté převzali taktovku a Petrem Sedláčkem otevřeli skóre. Do poločasu přidali hosté další branku Záklasníkem.
V euforii hrající Kondračtí hned na začátku druhé půle vstřelili Michalem Kašparem třetí úspěch. Domácí už jen korigovali Šustou v 75. minutě na 1:3.
„Jednoznačně náš nejlepší výkon v jarní části. Kromě branek jsme nastřelili dvakrát břevno a jednou tyč. Utkání se divákům muselo líbit, protože na každé straně bylo spoustu dalších šancí. Byli jsme šťastnějším mužstvem,“ uvedl kondracký trenér Jiří Janouš starší.

Branky: 75. Šusta – 28. P. Sedláček, 35. Záklasník, 52. M. Kašpar. Rozhodčí: Cílek. Diváci: 120. Poločas: 0:2

Sokol Kondrac: Kňazík - J. Sedláček, Linhart, Volšický, T. Kubín - Mleziva (86. Karmazín), Skalický (46. M. Kašpar), Záklasník, M. Kubín - P. Sedláček, Vitovský

Vlašim C – Poříčí nad Sáz. 0:1

V prvním poločase okresního derby měli více ze hry domácí, kteří si vytvořili několik šancí a standardních situací, ale osamocený Kopecký pálil do brankáře Detka, Špitálník z dobré pozice nad, trestný kop Vlasáka vykopl Vojta z brankové čáry, Kříž netrefil prázdnou branku a ani další dva přímé kopy z dvaceti metrů Čapek neposlal do sítě. Hosté podnikali sporadické brejky, z nichž jen Filip protáhl Vejvodu.
Ihned po přestávce Poříčští předvedli pěknou akci zakončenou brankou. Mrázek vysunul rozběhnutého Miroslava Stibůrka, který přesprintoval obránce, naservíroval míč před prázdnou branku Filipovi, a ten již neměl problém poslat balón do sítě. Domácí se sice snažili o vyrovnání, vytvořili si šance, ale Čapka dvakrát vychytal Detko a hlavičku Frühaufa po rohovém kopu Špitálníka vyhlavičkoval z brankové čáry Šimáček. Hosté podnikali nebezpečné protiútoky do otevřené obrany, ale gólově již neudeřili, přesto si odvezli domů tři body.
„Byl to remízový zápas. Šancí jsme měli o něco víc než soupeř, ale pokud nedáme gól, nemůžeme vyhrát. O přestávce jsme si řekli, že budeme hrát stále odzadu, nebudeme nikam spěchat a klukům jsem tvrdil, že zápas rozhodne jeden gól. To se také stalo. Jenže padl do naší sítě. Na začátku druhé půle všichni ulítli dopředu, i když sotva lezli a chtěli zápas rozhodnout. Jenže stoper ztratil míč a hosté z rychlé akce zápas rozhodli. Soupeř byl šťastnější, proto si od nás odvezl tři body,“ poznamenal k utkání smutný kouč Vlašimi Jaroslav Jakoubek.
„Zápas neměl velké tempo a hrálo se hodně vlažně. V prvním poločase si vypracovali více šancí domácí. Ve druhém poločase se hra více vyrovnala a my jsme vstřelili gól. Jsem spokojen, že jsme získali tři body z venku, s výkonem již méně, protože chybělo nasazení. I takové zápasy se ale hrají,“ řekl k zápasu kouč Poříčí Miroslav Tůma.

Branka: 48. Filip. Rozhodčí: Hejný. ŽK: Rytina, Čapek – Kovář, Detko, J. Stibůrek, Houda. Diváků: 100. Poločas: 0:0

FC Graffin Vlašim C: Vejvoda – Rytina, Jakoubek, Janoušek, Vlasák – Kříž (75. Šťastný), Frühauf, Čapek, Provazník – J. Kopecký (55. Potůček), Špitálník

SK Posázavan Poříčí nad Sázavou: Detko – Mašek, Kovář (29. Mrázek), Naňák, J. Stibůrek – M. Stibůrek, Houda, Vojta, Bouška (74. Hvězda) – Šimáček, Filip

Olbramovice – Pyšely 0:1

Olbramovice v boji o záchranu opět zklamaly a v okresním derby přenechaly body hostům.
Pyšely měly v prvním poločase více ze hry, dobře kombinovaly, jenže střeleckou mušku nechaly doma.
Po změně stran se hra vyrovnala. Jediný gól utkání vstřelil Mastný v 83. minutě. V samém závěru mohl srovnat Kilián, jenže netrefil prázdnou branku.
„Utkání jsme nezvládli v závěru a po naší hrubé chybě jsme obdrželi branku. Hosté si vůbec nezasloužili vyhrát a můžou jenom děkovat většímu štěstí, ale takový je fotbal. Zbraně ještě neskládáme v boji o záchranu a v závěrečných zápasech se ještě pokusíme o udržení v soutěži,“ řekl k zápasu trenér Olbramovic Miloslav Kohoutek.
„První poločas jsme byli lepší, dobře jsme kombinovali, neproměnili jsme tři stoprocentní šance a navíc nastřelili tyč. V závěru zápasu jsme vstřelili branku a zaslouženě vyhráli,“ uvedl pyšelský lodivod Petr Vorlíček.

Branka: 83. Mastný. Rozhodčí: Hůlka. Diváci: 120. Poločas: 0:0

SK Olbramovice: Malík – Doležal (38. Barták), Helma, Karda, Chudlářský – Tůma, Havlík, Pospíšil (65. Vrkoslav), Šach – Růzha (80. Slepička), Kilián

SK Pyšely: Tlamicha - Fuksa, K. Kulhavý, Štěpán, Zahradník - Kučera (55. Hanousek), Bejr, Vilímek, Douda - Sisel (70. V. Kulhavý), Mastný

Nečín – Týnec n. Sáz.. 5:2

Žhavý aspirant na postup ze skupiny E, Metaz Týnec nad Sázavou mohl už po tomto kole slavit postup do I. A třídy. Po pětigólovém výprasku si musí počkat minimálně do příštího utkání. Za domácí vstřelil všech pět gólů Gregor.
Kanonýr domácího týmu měl tentokrát parádní den. Už do poločasu nastřílel do sítě Týnce tři branky a po změně přidal další dvě. Hosté působili odevzdaným dojmem, jakoby čekali, že jim vítězství přilétne samo. Po chybě Stibůrka v 10. minutě se domácí ujali vedení. Další připojil z trestného kopu a těsně před poločasem hlavou po rohu završil hattrick.
Po změně stran z penalty zvýšil na 4:0. Hosté byli zralí na ručník, naštěstí se ke konci utkání zmátořili a dvěma brankami zmírnili hrozící debakl. V samotném závěru po chybě Michala Dvořáka završil Gregor svůj střelecký koncert na 5:2.
„Z naší strany to byl velmi slabý výkon, k utkání jsme přistoupili hodně laxně, bez pohybu. Soupeř byl agresívnější a přehrával nás. Kout nás i přes pět obdržených branek ještě několikrát podržel,“ uvedl zklamaný týnecký kouč Jaroslav Žížala.

Branky: 10. 27. 42. 50. (z PK) a 88. Gregor - 73. J. Dvořák, 84. Skála (z PK). Rozhodčí: Brožek. ŽK: 2/0. Diváci: 70. Poločas: 3:0

FK Metaz Týnec nad Sázavou: Kout - Stibůrek (43. Jelluš), Artus, M. Dvořák, Berka (70. Mach) - Vavrek, Hlaváček, J. Dvořák, Moravec (46. Skála) - Veselý, Žížala