Krach favoritů. Po vlastenci došlo v přeboru i na Rejšice

Střední Čechy – Zamotává se to, zamotává. Co? Nejvyšší krajská fotbalová soutěž po devátém kole. Vítězství se v něm nedočkal ani jeden z prvních pěti týmů pořadí. Důležité body se často stěhovaly do dolní poloviny tabulky.

6.10.2015

Fotbalisté Mnichova Hradiště jako vůbec první tým v soutěži pokořili v krajském přeboru svého okresního rivala z Rejšic. Foto: Jaroslav Bílek

Víkend plný překvapení načalo Vraný, jehož čtyři předešlé porážky uvrhly na poslední místo. Ve Vykáni ale mužstvo z Kladenska nabudil rychlý vstřelený gól, alespoň bod domácí hrající bez obou Jarolímů zachraňovali až dvěma góly v závěrečné pětiminutovce. Nebylo tak divu, že hosté, byť si spravili chuť alespoň v penaltách, nakonec mluvili dokonce o ztrátě.

V domácím táboře se naopak smiřovali pouze s bodem. Jejich předseda Václav Bryndza připomněl, že tým musel téměř od začátku dotahovat. „V první půli jsme nedokázali z vytvořených šancí skórovat. Soupeř odehrál velice dobrý zápas, poctivě bránil a ve druhé půli jsme se tam už jen těžko dostávali, vyrovnat se nám podařilo až v závěru."

Ostrá stoupá
„Šestibodový" souboj byl k vidění ve Velvarech. Šest předešlých kol bodující domácí sice začali proti stále se lepšící Ostré nadějně, jejich vedení po nechytatelném voleji Dvořáka ale trvalo pouze čtyři minuty. Ve druhém poločase hosté zápas dalšími dvěma smrtícími brejky rozhodli a přehnali se před svého soupeře v tabulce na aktuálně už čtvrté místo.

„Tři body jsou pro nás cenné dvojnásob, protože jsme prohrávali a ve Velvarech se nevyhrává," těšilo trenéra vítězů Jiřího Kafku. Jeho domácí protějšek Pavel Janeček označil vítězství za zasloužené. „Dovolím si tvrdit, že jsme hráli proti dosud nejlepšímu celku krajského přeboru. Ostrá na nás byla připravená, za devadesát minut jsme se přes stoperskou dvojici Hochmeister – Bureš prakticky nedostali do pořádné šance," přiznal sportovně kouč Velvar. Na některé absence v sestavě (Ludvík, Červený) se vymlouvat nechtěl, za klíčové považoval, že tým přišel ještě před poločasem o vedení.

Až do soboty jediné neporažené a v tabulce druhé Rejšice sahaly proti Mnichovu Hradišti už po šesté remíze v devátém zápase. V závěrečných minutách za stavu 1:1 ale kapitán Kopecký tečoval střelu za záda vlastního gólmana, čímž rozhodl o premiérové porážce.

„Pro nás jsou to pěkné body, co víc si přát," zavládla slovy prezidenta klubu Tomáše Ježka spokojenost v táboře Mnichova Hradiště. „Hráli jsme slušně, domácí jen nakopávali, to byla pro nás výhoda. Doufám, že nás výhra povzbudí. Každý bod potřebujeme a je pro nás dobrý k záchraně, která je naším cílem."

Domácí navíc zřejmě do konce podzimu přišli o svého nejlepšího střelce Zdeňka Bělíka, který kvůli zranění v poločase odstoupil. Jejich trenér Miroslav Hruška pak viděl výkon svého týmu jako nejhorší v sezoně. „Ne že bychom si zasloužili prohrát, ale nehráli jsme dobře a nedařilo se nám. I když jsme měli třeba pět šest šancí. Hosté hráli agresivně, zezadu," shrnul porážku, která jeho tým zamrzela ještě jednou o den později, to když ztratila i vedoucí Hostouň. „Desátý tým má pět bodů na druhého," nastínil trenér Hruška, jak moc se vyrovnala tabulka. „Sezona je dlouhá. Všechno se bude rozhodovat až na jaře. Teď se týmy spíše oťukávají," dodal. Nemyslí si přitom, že by některý ze soků šel do konce podzimu do nějakého trháku.

Lídr doma neumí
Přitom zmíněná Hostouň k němu měla v neděli veškeré předpoklady. Jenže se ani napočtvrté nevyhnula domácímu klopýtnutí. Za devadesát minut tentokrát nenašla recept na obranu rakovnického SK. Ten byl po bezbrankovém průběhu odměněn bodem navíc. Druhou střeleckou nulu domácích v sezoně neodvrátil ani ex-ligový Jaromír Šilhán, nasazený po zranění na závěrečnou dvacetiminutovku.

„Mančafty, které sem přijedou, hlavně brání a nám to do zavřené obrany moc nejde. Venku to dokážeme, doma bohužel zatím ne," pátral po příčinách nepříznivé domácí bilance Tomáš Bystřický, trenér brankářů Hostouně. Hosté, za které nastoupil jeho syn, naopak mluvili o zlatých bodech. „Pro jeden jsme ale jeli, daří se nám tu," netajil spokojenost rakovnický Marek Isteník, v šestatřiceti nejstarší hráč na hřišti.

Velká přestřelka byla k vidění v Poříčí, kde domácí v utkání plném zvratů vedli v prvním poločase nad Lhotou už o dvě branky, po dalším obratu ale zachraňovali v devadesáté minutě divokou remízu 4:4. V penaltách slavili hosté, v tabulce rovněž níže postavení.

Brankáři s nulou (po 9. kole)2 zápasy – Adam Kosmák (Vykáň), David Hejcman (Beroun), Josef Prokeš (Velvary), Aleš Tlamicha (Poříčí n. S.), Martin Šimek (SK Rakovník), 1 – Martin Keller (Ostrá), Václav Sailer (Vraný), Tomáš Ježek (Mn. Hradiště), Filip Pettík (Beroun), Jaroslav Kohout, Petr Vošmík (oba Lhota), Pavel Tvaroh (Rejšice), Václav Zelenka (Tuchlovice), Martin Kumšta (Poříčí n. S.), Ondřej Vahala (Jíloviště), Martin Charvát (Hostouň).

Střelci KP (po 9. kole)10 branek – Štěpán Maryška (Dobříš), 9 – Stanislav Jung (Lhota), Michal Koštíř (Semice), 8 – Zdeněk Bělík (Rejšice), Michal Novák (Beroun), 7 – Martin Dlouhý (Vykáň), 6 – Tomáš Tenkl, Jakub Dobiáš (oba Velvary), Filip Dort (Dobříš), Josef Petlička (Ostrá).

Autor: Luboš Kurzweil

6.10.2015 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 14 900 Kč Kuchaři (kromě šéfkuchařů) kuchař/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14900 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Benešov - Areál BAEST, Výroba a výdej běžných druhů teplých i studených jídel a příloh k hlavním jídlům., Závodní kuchyň , pracovní doba po - pá , 5,30hod. - 14,00 hod.. Pracoviště: Luboš opava., Černoleská, č.p. 1930, 256 01 Benešov u Prahy. Informace: Luboš Opava, +420 602 610 349. Stavebnictví - Stavebnictví Stavbyvedoucí 35 000 Kč Hlavní stavbyvedoucí stavbyvedoucí. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Dlouhé Pole, Dynamicky se rozvíjející stavební firma působící na trhu od roku 2005 jako generální dodavatel pozemních staveb hledá lidi se zaujetím pro stavařinu, nadšené pro realizaci nových stavebních projektů s důrazem na výsledky a kvalitu odvedené práce., , Co bude Vaší skutečnou náplní práce :, Samostatné řízení projektu dle technické dokumentace, Plánování nasazení pracovníků a techniky, řízení logistiky stavby, Komunikace s investory, stavebním dozorem, účast na kontrolních dnech, , Co tohle vlastně obsahuje :, Zvládnutí realizace projektu od počátku do konce, Řešení drobných kompilací a změn dle požadavků investora, Dodržování a kontrolu pracovních postupů a kvality díla, Schopnost samostatného řešení problémů, organizační a komunikativní schopnosti, , Budeme rádi když budete mít :, SŠ/VŠ stavebního zaměření, praxi v oboru , a samozřejmě si dokážete poradit s PC, technickou dokumentací a souvisejícími předpisy, , Za to nabízíme :, Profesionální a přátelský kolektiv, Dlouhodobou práci ve stabilní české firmě, nadstandartní finanční ohodnocení, Služební automobil, notebook, Práci na HPP na zakázkách převážně ve Středočeském kraji, Nástup možný ihned, , Pokud Vás tato nabídka zaujala, kontaktujte nás přímo nebo nám zašlete Váš životopis. Pracoviště: Bds benešov s.r.o., 256 01 Benešov u Prahy. Informace: Petr Škvára, +420 734 159 168. Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 13 000 Kč Uklízeči a pomocníci Pomocní dělníci ve výrobě, uklízeči a pomocníci. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč, mzda max. 13500 kč. Volných pracovních míst: 20. Poznámka: Pracoviště Benešov Benea, zdravé osoby, nutná lékařská prohlídka. První kontakt osobně pondělí nebo středa od 13,00 do 14,00 na adrese Benešov, Čechova 437.. Pracoviště: Ayb - v.v. s.r.o. - benea, Křižíkova, č.p. 1529, 256 01 Benešov u Prahy. Informace: Volodymyr Ayb, +420 608 516 044. Gastronomie - Gastronomie Pomocníci v kuchyni 17 000 Kč Pomocníci v kuchyni Pomocná síla do kuchyně. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: Pozice: pomocná síla do kuchyně, Vhodné i pro OZP., Přijmeme pracovníky na pozici pomocné síly do kuchyně a pracovníky na výdej pokrmů., Zaměstnanecké výhody: zaměstnanecká strava, nápoje, lyžování v areálu zdarma, Nástup: od 1.12.2018 do 31.3.2019 (možnost prodloužení). Mzda: 17 000,- až 25 000,- Kč, Kontakt: Vaverková Libuše, tel.: 739 393 543, e-mail: vaverkova@moninec.cz, Místo výkonu práce: MONÍNEC s.r.o., Moninec č.p. 7, 257 91 Sedlec-Prčice 1. Pracoviště: Monínec s.r.o., 257 91 Sedlec-Prčice 1. Informace: Libuše Vaverková, +420 739 393 543.

Nymburský Vojtěch Hruban (v bílém) se probíjí obranou Arisu Soluň.
5

Vojtěch Hruban: Potkat Dream Team? Radši až ve finále

Luboš Balata dal jediný gól Benešova v Brozanech.

Jenom bod od zemědělců

Benešovský běžecký festival rozhýbe děti, rodiče i seniory

Benešov - V neděli 23. září se v centru Benešova sejdou milovníci běhání. Uskuteční se zde pátý ročník Benešovského běžeckého festivalu určeného pro všechny věkové kategorie – od těch nejmenších až po dříve narozené.

-

Panterky přivezly z Krásné Hory bod

Krásná Hora - Ke druhému fotbalovému mistrovskému utkání dorazily Panterky Čechtice do Krásné Hory. Hrálo se za příjemného slunečného počasí. Panterky se snažily začít hru tak, jak minulý týden skončily. Bohužel se jim to ne vždy dařilo. Trávník byl mokrý, a často přihrávky nebyly moc přesné.