KONDRAC – ZRUČ NAD SÁZAVOU 2:2 PK 2:4

Kondrac vlétla na Zruč a dostala se do vedení, když se po krásné akci trefil parádní „rybičkou" Pavelka. Vzápětí ale srovnal Viktora hlavou po standardní situaci. Poté se v rukou rozhodčího P. Glogara červenalo. Ve 28. minutě se šel předčasně sprchovat hostující Hájek po drsné kritice rozhodčího, aby ho ve 38. minutě následovali domácí Pohorský za ostrý zákrok a hostující Havel, který se dožadoval červené karty pro protihráče tak vehementně, až ji dostal sám za strčení do rozhodčího.

Chvíli po změně stran se Zruč hrající v devíti ujala vedení hlavičkujícím Jelínkem po standardní situaci. Zanedlouho ale vyrovnal po rohu Pavelka a začalo velké drama. Zbytek zápasu se odehrával za logického tlaku Kondrace, ale bez gólového efektu.

V 83. minutě rozhodčí posoudil skluz hostujícího hráče jako faul, který se odehrál dva metry před pokutovým územím, ale sudí P. Glogar nařídil pokutový kop. K němu se postavil domácí kapitán Pavlíček a míč poslal úmyslně vedle, za což dostal pochvalu od protihráčů i spoluhráčů, nikoli od diváků, kteří mu pěkně spílali. „Každý z nás stojí denně před několika rozhodnutími. Já jsem se rozhodl tak, jak jsem uznal za vhodné. Ještě před exekucí jsem věděl, že nemohu nic získat, ba naopak a bohužel, se to potvrdilo. Díky spoluhráčům za to, že se postavili za mě, ačkoliv chápu i realizační tým, který tak čistě ze zarytosti neučinil. Pokud by ta situace nastala zase, udělal bych to znovu," má jasnou exekutor a rytíř zápasu Martin Pavlíček, před kterým se potřeba smeknout, zvláště, když je Kondrac poslední.

V závěru mohl Pavelka dokonat hattrick, ale skvělý gólman hostů Cudlín měl svůj den, aby na druhé straně podobně zasáhl Císař.

Utkání šlo do penaltového rozstřelu, ve kterém byli úspěšnější hosté a získali druhý bod.

„Stále stejná obehraná písnička, která nás připravuje o body. Soupeř má čtyři střely za zápas a dá dva góly. My si vytvoříme osm vyložených šancí, ale dokážeme z nich vytěžit akorát to, že je hostující brankář za hrdinu," povzdechl si po zápase kouč Kondrace Jiří Janouš mladší.

Branky: 10. a 60. Pavelka – 12. Viktora, 50. Jelínek. Rozhodčí: P. Glogar. ŽK: 3:3. ČK: 38. Pohorský – 28. Hájek, 38. Havel. Diváci: 100. Poločas: 1:1.

Kondrac: Císař – Sedláček, Tichý, Ngo (65. Chomát), Linhart, Kašpar (55. M. Šanda), P. Šanda (75. Žirovnický), Kubín, Pavelka, Pohorský, Pavlíček.