Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Kondracký brankář Císař přispěl k obratu Jankova

Jankov - V okresním derby fotbalové I. B třídy se zadařilo nováčkovi z Jankova, který ve druhém poločase otočil s Kondrací stav na svou stranu, k čemuž mu dopomohl i hostující brankář Císař nastřelením útočníka Uhliara, od jehož se míč odrazil do sítě.

28.9.2015

Ilustrační fotoFoto: Martin Procházka

JANKOV – KONDRAC 2:1

Okresní derby přineslo v prvním poločase rychlý a důrazný, přímočarý fotbal, který přinášel i příležitosti. Na kondracké straně hrozil především Pavlíček, jenž neproměnil dvě vyložené šance, u Jankova zase velmi aktivní Říha nezacílil přesně. O jediný gól se postaral hostující Pavlíček, který v závěru poločasu potrestal nedorozumění v domácí obraně.

Režii druhého poločasu ovlivnila 48. minuta. To kondracký brankář Císař při odehrání „malé domů" trefil atakujícího Uhliara, od kterého se míč odrazil do sítě. Tento moment nabudil domácí, kteří začali předvádět aktivní nátlakový fotbal. Svoji chybu hostující brankář částečně odčinil, když bravurně zneškodnil střely Uhliara a Vrzala. V 71. minutě přišla chvíle Říhy, který nádhernou střelou z 25 metrů převážil misky vah na domácí stranu. Do té doby zaskočení hosté trošku zvýšili iniciativu, ale vyrovnat se jim už nepodařilo.

„Byl to bojovný zápas s velkým nasazením. Kondračtí byli především v prvním poločase nebezpeční. Ve druhém jsme ale byli aktivnější, což nám přineslo zasloužené ovoce v podobě vítězství," radoval se kouč Jankova Stanislav Brabenec.

„Po velmi dobrém prvním poločase, kdy jsme šli třikrát sami na domácího brankáře, jsme ve druhém nepochopitelně polevili v aktivitě. První gól, kdy náš brankář napálil domácího hráče a od něj se míč odrazil do branky, byl zralý na silvestrovský program. Mrzí mne nepochopitelně nenařízená penalta na Kašpara v závěru a ukončení utkání v 89. minutě. Každopádně rozhodl špatný výkon ve druhém poločase z naší strany, v Jankově jsme rozhodně neměli prohrát," posteskl si po derby trenér Kondrace Jiří Janouš mladší.

Branky: 48. Uhliar, 71. Říha – 42. Pavlíček. Rozhodčí: Hanák. ŽK: 0:3. Diváci: 85. Poločas: 0:1.

Jankov: Nerad – Hameršmíd, Peroutka, Čermák, Kolář – Uhliar (88. Kratochvíl), Balík, Skála, Říha – Šimánek, Vrzal.

Kondrac: Císař – Žirovnický, Tichý, Linhart, Pohorský – Ngo, Pavelka, Kubát, Chomát – M. Šanda (74. Kašpar), Pavlíček.

STANISLAV BALÍK

28.9.2015 VSTUP DO DISKUSE

Účast byla velká. Chotýšanští voliči stáli na volby frontu
8

Do volební místnosti ve Struhařově přišlo za páteční den mnoho voličů.
15

Volit chodí struhařovští i před návštěvou hospody

Více mladých chodí k volbám ve Vlašimi

Vlašim - Mladých voličů je více. O tom jsou přesvědčeni předsedající ve volebních komisích, kteří v pátek usedli ve vlašimském gymnáziu. Volit v rámci volebního okrsku 7 a 10 přišlo, podle nich, v porovnání s jinými volbami celkově více lidí.

Za volební lístek hnutí dostanou pivo zdarma

Domašín - V domašínské hospůdce pojali volby netradičně. Ti, kteří donesou volební lístek hnutí ANO, dostanou jedno pivo zdarma. "Někdo rozdává koblihy, já zase pivo," řekl majitel domašínské hospody. Toho využil i jeden z voličů, který v pátek 20. října do hospody v Domašíně dorazil přímo z volební místnosti, která sídlí v blízké hasičské zbrojnici. Zde volí vlašimští za volební okrsek číslo 11.

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

OBRAZEM: První volební den na Benešovsku

Benešovsko - Přinášíme vám fotografie z volebních místností na Benešovsku z prvního dne.