JANKOV – KONDRAC 2:1

Okresní derby přineslo v prvním poločase rychlý a důrazný, přímočarý fotbal, který přinášel i příležitosti. Na kondracké straně hrozil především Pavlíček, jenž neproměnil dvě vyložené šance, u Jankova zase velmi aktivní Říha nezacílil přesně. O jediný gól se postaral hostující Pavlíček, který v závěru poločasu potrestal nedorozumění v domácí obraně.

Režii druhého poločasu ovlivnila 48. minuta. To kondracký brankář Císař při odehrání „malé domů" trefil atakujícího Uhliara, od kterého se míč odrazil do sítě. Tento moment nabudil domácí, kteří začali předvádět aktivní nátlakový fotbal. Svoji chybu hostující brankář částečně odčinil, když bravurně zneškodnil střely Uhliara a Vrzala. V 71. minutě přišla chvíle Říhy, který nádhernou střelou z 25 metrů převážil misky vah na domácí stranu. Do té doby zaskočení hosté trošku zvýšili iniciativu, ale vyrovnat se jim už nepodařilo.

„Byl to bojovný zápas s velkým nasazením. Kondračtí byli především v prvním poločase nebezpeční. Ve druhém jsme ale byli aktivnější, což nám přineslo zasloužené ovoce v podobě vítězství," radoval se kouč Jankova Stanislav Brabenec.

„Po velmi dobrém prvním poločase, kdy jsme šli třikrát sami na domácího brankáře, jsme ve druhém nepochopitelně polevili v aktivitě. První gól, kdy náš brankář napálil domácího hráče a od něj se míč odrazil do branky, byl zralý na silvestrovský program. Mrzí mne nepochopitelně nenařízená penalta na Kašpara v závěru a ukončení utkání v 89. minutě. Každopádně rozhodl špatný výkon ve druhém poločase z naší strany, v Jankově jsme rozhodně neměli prohrát," posteskl si po derby trenér Kondrace Jiří Janouš mladší.

Branky: 48. Uhliar, 71. Říha – 42. Pavlíček. Rozhodčí: Hanák. ŽK: 0:3. Diváci: 85. Poločas: 0:1.

Jankov: Nerad – Hameršmíd, Peroutka, Čermák, Kolář – Uhliar (88. Kratochvíl), Balík, Skála, Říha – Šimánek, Vrzal.

Kondrac: Císař – Žirovnický, Tichý, Linhart, Pohorský – Ngo, Pavelka, Kubát, Chomát – M. Šanda (74. Kašpar), Pavlíček.

STANISLAV BALÍK