Tuchoraz – Kondrac 0:4

Od začátku se Kondrac usídlila na polovině domácích. Střela Vítovského ještě skončila vedle a faul na stejného hráče brankářem zůstal v šestnáctce nepotrestán. V 10. minutě se již po faulu na Jaroše penalta pískala a brankář Kňazík svůj protějšek překonal. I nadále byli hosté aktivnější, ale vše končilo na pozorné domácí obraně. V závěru poločasu si Tuchoraz vytvořila tlak, ale série rohů gólem neskončila. Nejvíce Kondrackým zatrnulo, když nejaktivnější hráč Rozumný nestačil přehodit vyběhnuvšího Kňazíka. Naopak ve 40. minutě poslal Pavlíček dlouhý míč na Vítovského, ten si vědom ofsajdového postavení přestal hrát a aktivní Pavlíček, z druhé vlny, upravil na 0:2.

Ve druhém poločase hosté hráli ze zabezpečené obrany, vyráželi do nebezpečných brejků a v 62. minutě vsítil Vítovský třetí gól. Navrch přidal v závěru první gól v kondrackém dresu Turek střelou zpoza vápna. V závěru již domácí rezignovali, hostující Pavlíček vyzval ke skórování M. Kubína a M. Kašpara, ale první trefil obránce na čáře a druhý orazítkoval tyč.

Trenér Kondrace Jiří Janouše ml. měl po důležitém vítězství obrovskou radost. „Hráči předvedli na velikém hřišti kvalitní, zodpovědný výkon a soupeře, kterému údajně chyběli tři důležití hráči základní sestavy, jednoznačně přehrávali,“ a našel pozitiva: „Poprvé se na jaře trefil trápící se Pavlíček, první gól v Kondraci přidal Turek a dokázali jsme po dlouhé době udržet čisté konto. Všichni kluci hráli dobře, ale vyzdvihl bych Pohorského, který odehrál vynikající utkání a byl nejlepším hráčem zápasu. Vítězstvím jsme učinili důležitý krok k záchraně, máme vše ve svých rukách resp. nohách, což je pro nás důležité. Z mužstva je po výsledkové krizi, kterou jsme si prošli, opět cítit obrovské odhodlání, a proto věřím, že v dalších zápasech navážeme na výkony proti Jesenici i Tuchorazi a budeme sbírat body. Přál bych si, abychom po sérii pěti porážek vytvořili tentokrát opačnou sérii vítězných zápasů, mužstvo na to kvality má.“

Branky: 10. Kňazík (z PK), 40. Pavlíček, 62. Vítovský, 75. Turek. Rozhodčí: Vinter. Diváci: 50. Poločas: 0:2.

Sokol Kondrac: Kňazík – Pohorský, Linhart, Volšický, T. Kubín – Jaroš, Mleziva (70. Turek), M. Kubín, Pavlíček – Kašpar R. (75. M. Kašpar), Vítovský.