Kondrac – Říčany 1:3

Utkání začalo zostra. Hned v první minutě se sám před brankářem hostů ocitl P. Sedláček, ale trestuhodně prováhal. Naopak z protiútoku hosté trestali, Sus využil chybné rozehrávky Kondrace a krásnou bombou z dálky překonal Kňazíka. Domácí byli v šoku ale snažili se o útočnou hru, ale hodně nepřesností a slabé nasazení hosté v pohodě ubránili. V 17. minutě se Sus chytře vyhnul ofsajdové pasti a mazácky přeloboval vyběhnuvšího Kňazíka – 0:2. Očekával se nápor domácích, ale ti nejen vinou špatného pohybu hosty neohrožovali tak jak si představovali.

Ve druhém poločase nastoupila Kondrac jako vyměněná. Jenže místo snížení Vilhelm v 51. minutě z trestného kopu z rohu vápna překvapil brankáře Kňazíka, který očekával centr – 0:3. Naději vykřesali domácí v 64. minutě, kdy se jediný z hráčů Kondrace, který snesl přísnější měřítko, Vítovský, postaral o snížení 1:3. Ve zbytku utkání měli domácí převahu, ale kromě dvou nastřelených tyčí a několika neproměněných šancí, se již skóre neměnilo.

“Utkání se mi nehodnotí vůbec dobře. Nastoupili jsem jako mistři míče kopaného, kterým se nemůže nic stát a soupeř si vstřelí vlastní branky. V prvním poločase byl náš výkon naprosto katastrofální, chyběl pohyb a nasazení a výsledkem bylo poločasové dvoubrankové manko. Ve druhém poločase byl obraz hry úplně jiný, měli jsme trvalou převahu, která ale nevedla k ničemu jinému než ke snížení. Nastoupili jsme se třemi útočníky v základní sestavě, ale efekt nulový. Hráči si v koncovce počínají zbrkle a chybí mi viditelná snaha vstřelit gól. Aby byl po čtyřech kolech naším nejlepším střelcem brankář Kňazík (dvě proměněné penalty) je k zamyšlení. Nemůžeme se pohybovat v dolních patrech tabulky, to je pro nás nepřípustné, musíme se tedy probudit již za týden v Chotýšanech,“ zuřil po prohraném zápase trenér Kondrace Jiří Janouš mladší.

Branky: 64. Vítovský – 3. a 17. Sus, 51. Vilhelm. Poločas: 0:2.

Kondrac: Kňazík – Volšický, Linhart (51. Nedvěd), Mleziva, Pohorský – P. Sedláček (72. Turek), Pavelka, M. Kubín, Vítovský – Kašpar, Pavlíček.