Kondrac – Zbraslavice 2:1

V prvním poločase se hosté zatáhli a čekali, co vymyslí Kondračtí, ale těm chyběla přesnost ve finální fázi. Hned ve 2. minutě vyzkoušel hostující Drobný bombou pozornost Kňazíka. V 6. minutě pěkně zakombinoval Pavlíček s Pavelkou, ale jeho střelu zblokoval obránce Zbraslavic. Ve 12. minutě potáhl velmi dobře hrající Vítovský míč, předložil Pavelkovi, jeho bombu ale vyrazil brankář hostů. Ve zbytku poločasu hosté předváděli dobrou defenzivu a domácí měli problémy ve finální fázi. Vyjímkou byla situace ze 41. minutě, kdy Linhart využil chybně zahraného ofsajdu, ale samostatný únik neproměnil.

Od začátku druhého poločasu byla patrnější snaha domácích vstřelit branku. V 53. minutě vysunul Pavlíček po pěkné akci Vítovského, ten ale tváří v tvář brankáři hostů Potměšilovi neuspěl. V rozmezí 67. a 69. minuty se zápas rozhodoval. Nejprve P. Sedláček vysunul krásnou uličkou nového hráče Kondrace Pavlíčka a ten si počínal v koncovce mazácky - 1:0. O dvě minuty později si Kašpar zaběhl na dlouhý míč, v pokutovém území si chytře obhodil domácího obránce, který ho naivně fauloval a z penalty brankář Kňazík poslal svůj protějšek na druhou stranu - 2:0. Ve zbytku utkání se obraz hry neměnil, domácí stále měli chuť útočit, ale své pološance nedokázali dotáhnout do úspěšného konce. Naopak v 86. minutě Kondrační neodehráli míč z vlatního pokutového území a osamocený Semerád před Kňazíkem nezaváhal - 2:1. Ve zbytku utkání se již hosté k ničemu nedostali a Kondrac si připsala zasloužené vítězství.

„Před utkáním jsme si nepřipouštěli ztrátu bodů. Hosté ale byli nepříjemným protivníkem, jejich defenziva fungovala až na pár situací velmi dobře. Celkově ale mohu kluky pochválit, hráli jsme s chutí a nasazením, hráči moc chtěli a byli odměněni vítězstvím. Jsem moc rád, že se již v prvním utkání prosadil nový hráč Pavlíček. Velkým plusem je, že jsme po opravdu dlouhé době měli na lavičce pět hráčů, kteří jsou výkonnostně vyrovnaní hráčům v základní sestavě. Jsem přesvědčen, že tvrdý boj o místo v sestavě se pozitivně promítne na naší výkonnosti,“ měl radost trenéra Kondrace Jiří Janouš mladší a dodal: „Příště zajíždíme do Sedlce a na utkání se moc těšíme. Přes respekt, který k soupeři chováme, se budeme snažit o útočnou hru a věříme ve tři body.“

Branky: 67. Pavlíček, 69. Kňazík (z PK) - 86. Semerád. Diváci: 150. Poločas: 1:0.

Sokol Kondrac: Kňazík - J. Sedláček (58. P. Sedláček), Mleziva (68. M. Kubín), Volšický, T. Kubín - Turek (37. Kašpar), Linhart, Pavelka, Pohorský - Vítovský, Pavlíček.