Kondrac – Nespeky 1:1

Od začátku se na těžkém terénu více prosazovali hosté, kteří měli územní převahu a častěji míč na kopačkách. Kondrac sázela na defenzivu a brejkové situace, které táhli hlavně Vítovský s Petrem Sedláčkem. V prvním poločasu se diváci gólu nedočkali.

Ve druhém se nejprve dostali do vedení hosté Kadeřábkem po chybě tentokrát hrajícího trenéra Janouše a přihrávce Chába. V závěrečných dvaceti minutách si domácí vytvořili několik vyložených šancí, které ale neproměnili. Pět minut před koncem utkání ale z hranice šestnáctky napravil svou chybu při inkasovaném gólu Janouš, když nedal brankáři Nespek šanci a vyrovnal na konečných 1:1.

„V utkání byly herně v poli lepší Nespeky, bylo vidět které mužstvo je na tom fyzicky lépe. My jsme spoléhali na brejky, které nám ale v zakončení nevycházeli. S přihlédnutím na počet šancí je asi remíza zasloužená,“ zhodnotil zápas trenér Kondrace Jiří Janouš mladší a posteskl si: „Troufám si tvrdit, že za posledních deset let jsme neměli v přípravě takové personální problémy. Nedvěd je stále na marodce, Michal Kašpar má dlouhodobé problémy se zády, Radim Kašpar bude celé jaro chybět, stejně jako Budil, kapitána Linharta trápí lýtko. Alespoň Pavelka se vrátil na hřiště v generálce. Na přípravě se ale najdou i pozitiva, do výborné formy dostává Petr Sedláček a velmi dobré výkony podává na druhé straně zálohy Šanda.“

„Utkání splnilo účel a bylo fajn, že jsme mohli generálku sehrát na přírodní trávě. Chybělo nám šest hráčů základní sestavy, ať z rodinných nebo zdravotních důvodů, i když Kondrac na tom byla stejně. Generálka sice nebyla ideální, ale máme široký kádr a vyzkoušel jsem si alespoň další hráče, kteří můžou nastoupit v průběhu jara. Výsledek byl asi spravedlivý,“ dodal k utkání kouč Nespek Petr Novotný.

Branky: 85. Janouš - 70. Kadeřábek. Poločas: 0:0.

Sokol Kondrac: Kňazík – J. Sedláček, Mleziva, Volšický, T. Kubín – P. Sedláček, Janouš, Pavelka, Šanda – Vítovský, M. Kašpar (26. Vacek).

Sokol Nespeky: Hercík (46. Těžký) – Párys, M. Rosenvald, Pavlík, V. Kulhavý – Kadeřábek, Charvát, Myslivec, Presl – Čáp (70. Drnec), Cháb.