Zbraslavice – Kondrac 1:1

Hosté mohli jít do vedení již v první minutě, na dlouhý míč si naběhl P. Sedláček, ale možnost ke střelbě prováhal a o míč přišel. V 7. minutě zahrozili domácí, když Veselý potáhl míč po lajně a jeho nepřesný centr málem skončil v síti Kňazíka. V 9. minutě se tato situace opakovala, stejný hráč potáhl míč po levé straně a jeho pokažený centr skončil v údivu všech v brance vyběhnutého Kňazíka – 1:0. Domácí se stáhli a iniciativu převzali hosté. Ve 20. minutě se Pavelka pustil odvážně do pokutového území, byl faulován, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá. K údivu Kondrackých ještě obdržel žlutou kartu za filmování, po několika okamžicích se navíc ukázalo, že má zlomenou klíční kost a do nemocnice ho odvážela sanitka. Ve 32. minutě vytvořil Petr Sedáček šanci svému bratrovi Jaroslavovi, ale jeho střela z malého vápna byla zblokována.

Ve druhém poločase se obrázek hry neměnil, Kondrac měla územní převahu, ale své šance neproměňovala. V 53. minutě po centru Nedvěda mířil hlavou do boční sítě P. Sedáček. Za dvě minuty málem došlo ke kurióznímu vyrovnání, Nedvěd při obraném zákroku napálil míč z poloviny hřiště a ten k překvapení všech skončil na břevně domácí branky. V 67. minutě mohli domácí trestat, po brejkové situaci postupoval Dudok sám na Kňazíka, ten ho ale vychytal. V 74. minutě se hosté dočkali nádherného fotbalového momentu. Linhart si postavil míč po faulu na Kašpara a z dobrých čtyřiceti metrů neskutečnou bombou vyhnal pavouky z šibenice domácí branky – 1:1. Tento gól by se zcela jistě neztratil v anketách o nejhezčí trefy roku. Domácí byli v šoku a hřebíček do rakve jim hned vzápětí mohl zasadit M. Kašpar, který se na hranici pokutového území uvolnil a jeho střela jen těsně minula svůj cíl. Ve zbytku utkání se již nic zajímavého nestalo, domácí nic nevymysleli a hosté se spokojili s bodem.

„Jeli jsme do Zbraslavi s cílem neprohrát, což se nám nakonec splnilo. Do utkání jsme vstoupili špatně a v prvním poločase jsme předvedli nejhorší výkon v nové sezóně. Domácí toho moc nepředvedli, přesto šli do vedení. Ve druhé půli jsme přece jen přidali a krásnou střelou Linharta zaslouženě vyrovnali. S bodem jsem spokojen jen z části, protože jsme při lepším výkonu mohli a měli ve Zbraslavicích vyhrát. Velice mě mrzí zranění Petra Pavelky, který si zlomil klíční kost a bude nám delší čas chybět, chtěl bych mu i za kluky popřát co nejrychlejší uzdravení, aby se mohl vrátit zpátky na hřiště. Zároveň bych se rád vyjádřil k nevkusnému chování některých „rádoby“ fanoušků Kondrace, kteří cestují na naše venkovní zápasy. Pánové, děláte nám svým vulgárním primitivním chováním ostudu a pokud v tomto dlouhodobém trendu chcete pokračovat, realizační tým ani hráči si Vaší účast na venkovních zápasech již nepřejí," obul se do svých "fandů" trenér Kondrace Jiří Janouš mladší.

Branky: 9. Veselý – 74. Linhart. Poločas: 1:0.

Sokol Kondrac: Kňazík – Volšický, Linhart, M. Kubín, Nedvěd – J. Sedláček, Mleziva, Pavelka (20. Pohorský), Záklasník (61. M. Kašpar) – P. Sedláček, Vítovský.