Pečky - Kondrac 1:3

Na útulném fotbalovém stadionku v Pečkách s hřištěm o maximálmích rozměrech, vstoupili do utkání lépe hosté a v prvních pěti minutách měli znatelnou převahu. Šokem pro ně ale mohla skončit situace z 6. minuty, kde se do míče ze dvaceti metrů opřel kapitán Peček a orazítkoval tyč Kňazíkovy branky. V 10. a 12. minutě se na hřišti opakovala tatáž akce - Vítovský postupoval z úhlu na brankáře domácích sám, ten ho ale vždy výborně vychytal. Domácí měli míč častěji na kopačkách, ale hosté byli v útoku nebezpečnější, ve 26. minutě se řítil P. Sedláček sám na brankáře, ale domácí gólman čaroval. Ve 34. minutě měl s trestným kopem domácích Kňazík velké problémy, ale čisté konto uhájil. V závěru se do dvou obrovských šancí dostal nováček v kondrackém dresu Pavelka, ale ani jednou neskóroval.

Ve druhém poločase přidala Kondrac na obrátkách, ale paradoxně inkasovala. Z dvaceti metrů se do míče opřel domácí Hájek a nádherným angličanem otevřel skóre - 0:1. V tuto chvíli dostal výborný hlasatel domácí fanoušky do varu. Naštěstí pro Kondrac se skóre měnilo vzápětí, P. Sedláček u rohového praporku získal míč, samostatnou akcí se dostal až před brankáře a z nemožného úhlu skóroval - 1:1. To však nebylo vše, V 66. minutě Vítovský patičkou našel v pokutovém území Peček Pavelku a ten z otočky našel místo u tyče domácích - 1:2. Domácí přidali a usadili se na polovině Kondrace, do brankových situací je ale pozorná obrana Kondrace nepouštěla. Vyjma situace v 75. minutě, kdy výborně hrající kapitán domácích prošel až před Kňazíka, ale trefil jen boční síť. Po sérii několika rohů přišlo rozhodnutí na druhé straně, z brejkové situace předložil střídající M. Kašpar míč P. Sedláčkovi, a ten pod brankářem uklidil míč do sítě domácích potřetí.

"Výkon v utkání a výsledek nám s kolegou Jardou Polívkou udělal obrovskou radost. Kluci odehráli zápas koncentrovaně a po dlouhé době jsme se v defenzivě nedopustili nějaké zásadní taktické chyby. Naopak v útočné fázi nám nechyběla kvalita i nasazení a vytvořili jsme si dostatečný počet šancí. Výborný výkon předvedli oba brankáři, ale chtěl bych zmínit hlavně Petra Sedláčka. Ten se na jaře trápil a ani příprava na novou sezónu mu nevyšla podle našich představ. V Pečkách ale podal výborný výkon korunovaný dvěma brankami. Těšíme se na utkání s Velimí a věřím, že potvrdíme výsledkem i výkonem cenné vítězství v Pečkách, které údajně v domácí tvrzi neprohráli 24 měsíců," měl radost po zápase nový trenér Kondrace Jiří Janouš mladší.

Branky: 56. Hájek - 58. a 86. P.Sedláček, 66. Pavelka. Poločas: 0:0.

Sokol Kondrac: Kňazík - J. Sedláček, Linhart, T. Kubín, Nedvěd - P. Sedláček, Pavelka, T. Kubín, Záklasník - Vítovský, R. Kašpar (77. M. Kašpar).