Kondrac – Maršovice 2:1


Okresní derby mužstev ze spodku tabulky přineslo bojovný fotbal. Domácí se tlačili do útoku a hosté spoléhali na brejky. Do první šance se dostal maršovický rychlík Dráb, ale přestřelil branku. O chvíli později na druhé straně netrefil M. Kašpar míč na malém vápně po centru. První gólový moment přišel v 25. minutě. Střelu domácího M. Kubína jen vyrazil M. Procházka před dobíhajícího T. Kubína, a ten uklidil míč do sítě – 1:0. O chvíli později zahrával na druhé straně R. Hašek trestný kop a nachytal chybujícího Kňazíka na švestkách – 1:1.

Ve druhém poločase měli domácí tlak, hlavně z mnoha standardních situací, ze kterých ale neudeřili. Hosté stále mysleli na brejky a v 55. minutě přišel důležitý moment zápasu. Maršovický Hlaváč běžel sám na Kňazíka, ale poslal míč těsně vedle branky. Čtvrthodiny před koncem došlo k situaci, která zvedla hodně vášní, jak na hřišti, tak mezi diváky. Hlavně Maršovičtí cítili křivdu. Střídající kondracký Pohorský vystřelil, M. Procházka míč vyrazil do obránce, rozhodčí viděl ruku a kopala se penalta, ze které brankář Kňazík překonal svého protivníka M. Procházku. V závěru již hostům chyběly síly na zvrat a domácí těsnou výhru uhájili.


„Jsem rád, že se nám podařilo vyhrát v nejdůležitějším zápase sezony. Nebyli jsme v posledních letech zvyklí hrát o záchranu a jsem rád, že to kluci zvládli, bojovali, když ta lehkost tomu chyběla. Myslím si, že jsme schopni hrát lepší fotbal, než jsme předvedli. Naštěstí si vzali k srdci před zápasem, aby dřeli. Měli jsme převahu a myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě,“ řekl po zápase kouč Kondrace Jiří Janouš starší.


„Nemám chuť hodnotit takovýto zápas. Naší popravu a domácí hrdinské vítězství deset minut před koncem zhodnotí daleko lépe kolega Janouš,“ zlobil se po zápase kormidelník Maršovic Michal Hašek.


Branky: 25. T. Kubín, 75. Kňazík (z PK) – 28. R. Hašek. Rozhodčí: Chrudimský. ŽK: 3/7. Diváci: 120. Poločas: 1:1.


Sokol Kondrac: Kňazík - Volšický, Mleziva, T. Kubín, Nedvěd - P. Sedláček, Linhart, M. Kubín, Záklasník (46. Pohorský) – Vítovský (60. J. Sedláček), M. Kašpar (70. Karmazín).


Sokol Maršovice: Michal Procházka - T. Procházka, Pauer, J. Bechyně, Hrma - Zderadička (85. Řezníček), Hlaváč, Bartoš, Šach - Dráb, R. Hašek.