Louňovice – Kondrac 1:1

Na velkém hřišti měli překvapivě od začátku více ze hry hosté. Ve 4. minutě si na rohový kop Sedláčka naběhl Tomáš Kubín, ale jeho hlavička nebyla přesná. V 8. minutě měla Kondrac největší šanci zápasu, Petr Sedláček zatáhl míč po pravé straně, jeho zpětná přihrávka byla ale prudká a Pohorský z metru netrefil prázdnou branku. Ve 14. minutě se do šance dostal nejlepší domácí hráč Sus, ale Kňazík bravurně míč kryl. V 18. minutě zůstali hosté jako opaření, domácí Boev si dal dlouhý míč v rohu vápna, Linhart míč pouštěl do autu a běžný kontakt, při kterém Boev teatrálně upadl, posoudil rozhodčí jako penaltu. Z té se Valeš nemýlil a domácí vedli.

Ve zbytku poločasu i první polovině druhého poločasu byla Kondrac stále aktivnější. V 49. minutě se do šance dostal Volšický, ale jeho umístěnou střelu vyrazil reflexivně brankář domácích. V 75. minutě se hosté dožadovali penalty po faulu na Pavelku, ale rozhodčí byl jiného názoru. O tři minuty později si Linhart postavil míč k trestnému kopu a nádherně přehodil zeď – 1:1. Ve zbytku utkání převzali iniciativu domácí, vytvořili si tlak, několik rohových a trestných kopů, ale obrana hostů odolala.

„Do Louňovic jsme jeli s cílem bodovat, to se nám sice splnilo, ale spokojen jsem jen částečně. Měli jsme dnes na výhru. Předvedli jsem kromě závěru výborný výkon, kluci hráli zodpovědně dozadu, v útoku jsme byli nebezpeční a vytvářeli si šance. Nerad hodnotím výkon rozhodčích, ale dnes udělám výjimku. To, co s námi po celý zápas předváděli pánové Soběslav, Hron a Zdeněk, bylo pouze pro silnější nátury. Totálně vymyšlená penalta, upřená penalta na druhé straně, spousta špatných rozhodnutí ve prospěch domácích, to vše korunované arogantním chováním. Chtěl bych poděkovat hráčům za disciplinovanost, díky které jsme dohráli v plném počtu a zároveň i našim fanouškům, kteří přijeli v hojném počtu a výše uvedené rozhodnutí přešli s nadhledem. Nechápu, proč na utkání o první místo v tabulce není delegát fotbalového svazu, který má hodnotit a dozorovat výkon rozhodčích. Hlavně v těchto utkáních je přece zvýšené riziko emocí a vypjatých situací,“ zlobil se po zápase trenér Kondrace Jiří Janouš mládší.

Branky: 18. Valeš (z PK) – 77. Linhart. Rozhodčí: Soběslav. Poločas: 1:0.

Sokol Kondrac: Kňazík – J. Sedláček (55. R. Kašpar), Linhart, T. Kubín, Nedvěd – Pohorský, Pavelka, M. Kubín, Volšický, P. Sedláček – Vítovský.