ZRUČ NAD SÁZAVOU – KONDRAC 2:3

Utkání začala lépe Kondrac. Tak ale začínala téměř všechny předchozí utkání, ale vždy bez vstřelené branky. Ve Zruči ale došlo k něčemu „mimořádnému", když se hosté prosadili z první vážnější akce, jmenovitě v 9. minutě Procházka po centru Pavlíčka. Hosté byli nadále o něco lepší, ale neproměnili šance a tak domácí udeřili. Ve 22. minutě ztratili Kondračtí zbytečně míč a Koudela následnou akci přetavil ve vyrovnávací gól.

Ve 34. minutě byl za dres držen Kubát, neudržel ale nervy na uzdě, ohnal se po protihráči a tak ho poslal rozhodčí do sprch. Domácí přesilovku využili ve 40. minutě, když nedokázali kondračtí hráči pětkrát odkopnout míč, ze závaru Koudela skóroval a s hosty to opět vypadalo špatně. Navíc těsně před pauzou odvezla Sedláčka sanitka do nemocnice s poraněným kolenem. V závěru poločasu dokázal ještě hostující Kašpar zahodit nemožné, když z metru překopl prázdnou branku.

Druhý poločas ale nabídl překvapivý obrázek, Kondrac se tlačila do zakončení, téměř pořád byla na domácí polovině a tentokrát i střílela branky. Vyrovnání zařídil svým druhým gólem Procházka, a když Kňazík několik míčů z rohů schoval do svých rukavic, mohl rozhodnout v závěru kapitán Pavlíček, který proměnil v gól centr Kašpara.

„Vítězství pro mě není překvapením, protože jsme byli po většinu utkání výrazně lepším mužstvem. Přesto by mě ranila mrtvice, když konečně vedeme, necháme domácí zbytečně otočit stav, pošleme se vlastní nedisciplinovaností do deseti a přijdeme o stopera," zlobil se na vyloučeného Kubáta trenér Jiří Janouš mladší a dodal již v lepším tónu: „Přestože nám chybělo několik hráčů, věděli jsme, že fotbal hrát umíme a po delší přestávce jsme to opět předvedli. Mám radost, že se hráči zvedli z pomyslného dna a potvrdili tak můj oblíbený citát: „Nejsi nikdy tak dobrý, jak ti ostatní říkají, když vyhráváš. A nejsi nikdy tak špatný, jak ti ostatní říkají, když prohráváš."

Branky: 22. a 40. Koudela – 9. a 67. Procházka, 84. Pavlíček. Rozhodčí: Stádník. ČK: 34. Kubát (K). Poločas: 2:1.

Kondrac: Kňazík – Vokál, Tichý, Skiba, Sedláček (42. Lizák) – Procházka, Müller, Kubát, Ngo – Pavlíček, Kašpar.