KONDRAC – CHOTÝŠANY       3:1

Derby začalo překvapivou  převahou hostů, kteří měli častěji míč na kopačkách. V 11. minutě přišel první důležitý moment, domácí Houdek se dopustil chyby, Červeňák postupoval na Císaře, ale Houdek svým skluzem své zaváhání napravil. Domácí se zlobili za odpískaný faul před pokutovým územím, ale mnohem více je šokovala červená karta pro Houdka.

Následně se očekávala výraznější převaha hostů, ale po té jako by se země slehla. Domácí i v deseti nechávali hrát Chotýšanské daleko od své branky a  hrozili z brejků. Bombu Pavelky lapil Keseli, na druhé straně  se po přečíslení předvedl kondracký Císař. Ve 27. minutě se do jasné šance dostal opět Pavelka, ale místo zakončení si před brankářem míč ukopl, o chvíli později se Vítovský hlavou neprosadil. Ve 41. minutě šli domácí do vedení, Pavelkovi nevyšla střela z dálky, ale odražený balon dostal do branky chytře hlavou  Sedláček.

Ve druhém poločase se hrálo podle stejných not, hosté nebyli kombinačně tak silní, aby si vytvořili šance, naopak domácí hrozili z brejků. Vítovský dvakrát tváří v tvář selhal, stejně jako Pohorský po nezištné přihrávce Müllera. A tak v 70. minutě Červeňák po rohu a teči měl snadno uklidil míč z malého vápna do sítě – 1:1. Kdo myslel, že utkání skončí remízou, tak mýlil se. V 79. minutě Pavelka vybojoval míč, vnikl do pokutového území a „angličanem" rozjásal domácí fanoušky – 2:1. V závěru domácí spoléhali na defenzivu a pojistku přidal zkušený Záklasník, který si po vysunutí Müllera pohrál s obráncem a mazácky potvrdil zasloužené vítězství Kondrace.

Branky: 41. Sedláček, 79. Pavelka, 90. Záklasník – 70. Červeňák. ČK: 12. Houdek (K). Poločas: 1:0.

Kondrac: Císař – Pohorský, Linhart, T. Kubín, Houdek – Přitasil, Müller, Pavelka (81. Záklasník), Sedláček – Vítovský (67. Šanda), Pavlíček (90. Janouš).

Chotýšany: Keseli – Mleziva, Hampešt, Khandl, Povolný – Říha, Průcha, Kamarýt, Šindelář – Červeňák, Hanuš.

Zajímavé ohlasy trenérů po utkání najdete v úterním vydání Benešovského deníku.

JIŘÍ JANOUŠ