KONDRAC – STŘÍBRNÁ SKALICE 5:1

Utkání začalo převahou domácích, ale první brankovou šanci měli hosté, ale únik zakončili střelou vedle. V 9. minutě šli domácí do vedení, když Houdek překonal ofsajdovou past hostů a únik zakončil mazácky. Ve zbytku poločasu Kondračtí ztroskotávali brankáři Detkovi. Hosté mohli do kabin srovnat, ale dva nebezpečné centry ze stran nevyužili.

Vstup do druhého poločasu vyšel domácím na jedničku. Aktivní Pohorský si drze vykoledoval penaltu a Pavlíček jí proměnil. V této fázi hry se několikrát vyznamenal vynikající skalický Detko. Po hodině hry hosté překvapivě snížili po centru ze strany a pohotovém zakončení a domácí začali být nervózní. Skaličtí byli aktivnější, dokonce vyrovnali, ale branka nebyla pro ofsajd uznána. Klid na domácí stranu dodal Pavlíček, který po výkopu Kňazíka využil díry v obraně hostů a překonal jeslemi Detka. Poté již nebylo co řešit a domácí přidali další dva góly, když Pavlíček zkompletoval po přihrávce Špičky hattrick a Pohorský se prosadil po samostatné akci. Domácí tak vyhráli důležitý zápas.

„Po čtyřech prohrách jsme udělali v sestavě pár změn a s výkonem mužstva jsem byl velmi spokojen. Kromě fáze po snížení hostů, kdy jsme zbytečně zpanikařili, jsme byli po většinu zápasu lepší a kromě pěti gólů jsme minimálně dalších pět šancí zahodili, hostující brankář Detko totiž podal vynikající výkon. Hráči se na hřišti vydali a jak to tak bývá, dostavila se i fotbalovost," měl radost kouč Kondrace Jiří Janouš mladší a poznamenal: „Do Suchdola nepojedeme určitě předem poražení a pokusíme se o bodový zisk, obzvláště když po utkání absolvujeme rozlučku se svobodou momentálně zraněného Petra Sedláčka."

Branky Kondrace: Pavlíček 3 (1 z PK), Houdek, Pohorský. Poločas: 1:0.

Kondrac: Kňazík – T. Kubín, Mleziva, Budil, Pohorský – Špička, Petrů, M. Kubín, Houdek – Pavelka (79. Ngo), Pavlíček.