VELKÝ OSEK – KONDRAC 3:5

Utkání se změnilo v hokejovou přestřelku a pokud by skončilo 8:12, nemohl by se nikdo divit. Domácí spoléhají na hřiště maximálních rozměrů a hostům v začátku utkání dělali problémy. Dvakrát ale perfektně zasáhl brankář Císař a jeden gól nebyl pro ofsajd uznán. Naopak hosté šli po šanci Červeňáka do vedení. Nejprve si Pazdera naskočil na roh Borkovce a vstřelil první gól v dresu Kondrace, za chvíli proměnil sólo Pavlíček po chytré uličce Pohorského – 0:2. Jenže Adamec vzápětí ze strany snížil. Hrál se nadále otevřený fotbal, Červeňák spálil dvě vyložené šance, ale podobně na to byli domácí. Kondrac však byla efektivnější, když Potůček po vysunutí Pavelkou a následně Pavlíček po úniku Červeňáka vytvořili hostům luxusní náskok do druhého poločasu.

Ten začala Kondrac ještě lépe než první, byla více na míči a když v 63. minutě vsítil Pavelka po sklepnutí pátý gól. Zdálo se být rozhodnuto. Jenže hosté po vystřídání polevili a byli potrestáni. Nejprve se dvakrát zaskvěl vynikající Císař při loženkách, aby v 72. minutě kapituloval po rohu a hlavičce Poláka. Za chvíli snížil Mašek na 3:5 a výsledek byl znovu otevřený. Jenže závěr si Kondrac pohlídala a výhru v pohodě ubránila.

„Pro diváky nesmírně zajímavé utkání, kdy si obě mužstva vypracovala mnoho šancí. Přesto jsme byli v prvním poločase lepším mužstvem a když jsme zvýšili ve druhém na 5:1 a kontrolovali hru, čekal jsem na lavičce pohodu. Bohužel tak jako se Sedlcem jsme v závěru výrazně polevili a umožnili domácím zápas ještě zdramatizovat. Vytvořili jsme si snad patnáct šancí, ale hra dozadu nám naopak dělala problémy a některým hráčům bránění moc nevoní. Pravdou je, že jsem při vedení vystřídal oba útočníky a na naší hru to mělo větší vliv, než jsem očekával. Výborně zachytal Císař, který nás několikrát podržel," poznamenal k zápasu trenér Kondrace Jiří Janouš ml.

Branky: 20. Adamec, 72. Polák, 74. Mašek – 19. a 32. Pavlíček, 13. Pazdera, 28. Potůček, 63. Pavelka. Rozhodčí: Soběslav. Diváci: 100. Poločas: 1:4.

Kondrac: Císař – Pazdera, Budil (46. Beránek), Tichý, Šanda – Pohorský, Pavelka, Borkovec, Červeňák – Pavlíček (56. Špička), Potůček (65. Kašpar).