Kondrac marně dobývala zbraslavickou tvrz

Zbraslavice – Ve fotbalové I. B třídě chtěla Kondrac po výhře nad Chotýšany bodovat i ve Zbraslavicích. Dvoubrankové manko z prvního poločasu již nedohnala a odjela s prázdnou.

27.5.2012

Ilustrační fotoFoto: Ivan Vondrák

ZBRASLAVICE – KONDRAC              2:1

Utkání ve Zbraslavicích začalo převahou hostů, kteří se v úvodu prezentovali na perfektně připraveném hřišti aktivní hrou. Domácí se bránili, ale hosté navázali na několik zápasů z jara, kdy jejich herní převaha nic neřeší a chybí střelba. Hosté po úvodní čtvrthodině udeřili, když Čálek po brejkové situaci dorazil míč za záda Císaře – 1:0. Nadále se hrálo podle stejných not, domácí poctivě bránili a vyráželi do nebezpečných brejků nebo hrozili ze standardních situací, kde využívali výborné hlavičkáře. Jedna z hlaviček jen těsně minula šibenici. Ve 29. minutě bylo pro hosty ještě hůře, to Šindelář zvýšil na 2:0. Do poločasu se již skóre nezměnilo, přestože Vítovský se ocitl sám před brankářem, ale selhal.
Ve druhém poločase hosté přece jen k herní převaze přidali i snahu o zakončení, ale také Sedláček, který postupoval sám na brankáře branku nevstřelil. Naději vykřesal svým prvním jarním gólem pro Kondrac Vítovský, který se prosadil hlavičkou. Od té doby se hrálo o to, zda se Kondraci podaří vyrovnat. Největší šance přišly v závěru. Muller trefil tyč, Vítovského dorážku bravurně vyrazil brankář a následná branka Janouše nebyla pro ofsajd uznána. Domácí si tak bojovností a zodpovědným výkonem došli pro tři body, naopak hosté nenavázali na výkon proti Chotýšanům a opět umřeli na krásu.

Jiří Janouš ml., trenér Kondrace: „Hráči mě zklamali a to je ještě mírné vyjádření toho, co cítím. Před zápasem si v kabině něco řekneme a na hřišti se děje pravý opak. Namísto, aby se hráči snažili o zakončení a byli někdy i sobečtí, chtějí míč dovézt do branky na saních. Co je nám platná herní převaha a fakt, že i ve Zbraslavicích nás soupeř chválí za předvedený výkon, když dáme jen jednu branku. Zbytečně se do útočení zapojuje sedm hráčů obzvláště, když téměř nevystřelíme ze střední vzdálenosti a soupeř nás trestá z brejků. Přestože Vítovský vstřelil branku, stále nám útočníci dost zaostávají za výkony, které předváděli na podzim. Pro zamezení spekulací musím podotknout, že ve Zbraslavicích jsme si zápas prohráli pouze a jenom sami a důvody porážky musíme hledat sami v sobě."

Branky: 15. Čálek, 29. Šindelář – 64. Vítovský. Poločas: 2:0. Kondrac: Císař – Pohorský, Linhart, T. Kubín, Šanda – Přitasil, Muller, Pavelka, P. Sedláček – Vítovský, Pavlíček (78. Janouš).

Autor: Petr Roubíček

27.5.2012 VSTUP DO DISKUSE

Podnapilá žena obtěžovala sousedku v Jankově

KP: Kutná Hora - Poříčí nad Sázavou 0:1.
3

Jíša parádní trefou vystřelil tři body Poříčí

Koncert vítězů. Vlašimský zámek rozezněl operní zpěv

Vlašim /FOTOGALERIE/ - Operní zpěvy rozezněly ve čtvrtek 19. října zámek ve Vlašimi. Tenorista Jakub Pustina, zakladatel Mezinárodní pěvecké soutěže v operním zpěvu, se během večera v zámecké síni představil společně s vítězi letošní soutěže.

OBRAZEM: Zámecký areál v Odlochovicích oživil tradiční výlov rybníka

Odlochovice - Výlov rybníka, rybí pochutiny i milá hudba přilákaly do zámeckého areálu v Odlochovicích mnoho příznivců. V sobotu 21. října si přítomní užili příjemný podzimní den.

Okresní víkendové fotbalové výsledky

Benešovsko - Okresní víkendové fotbalové výsledky a tabulky mužů.

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Střední Čechy – Vše probíhalo standardně. Přesně s těmito slovy se ohlédla za hlasováním během parlamentních voleb ve Středočeském kraji Eva Jůzová, vedoucí oddělení správních agend Krajského úřadu Středočeského kraje. Podle jejích slov se na hejtmanství nedostaly informace o tom, že by se odehrálo něco mimořádného. „Nevíme o tom, že by někde zasahovala policie,“ konstatovala Jůzová k dění ve volebních místnostech.