Z posledního zápasu se Znojmem nemohl odjíždět Boris Kočí spokojený. Po utkání byl spíše zklamaný. „Odehráli jsme nešťastné utkání,“ utrousil pro klubový web a poté se pustil do podrobného rozboru zápasu. Především musel být zklamán z prvního poločasu, kdy byl jeho celek aktivnější, ale nedokázal se prosadit, což využil soupeř a z první akce skóroval. „V prvním poločase jsme byli lepším týmem a vypracovali si i některé střelecké příležitosti a i standardky se nám dařily. Po jedné takové nenápadné akci se domácí dokázali prosadit, když si spíše náhodný nákop dobře zpracoval Nepožitek a skóroval. Poté se nám podařilo vstřelit gól, který nebyl uznán,“ kroutil hlavou kouč nad tím, jak se jednoduché se prosadit a drtivá převaha vyjde vniveč. „Do konce poločasu jsme se zvedli a měli více ze hry. Bohužel skórovat se nám nepodařilo,“ litoval.

Ve druhém poločase chtěli Vlašimští výsledek otočit, což se nakonec nepovedlo. „Vše rozhodla 49. minuta, kdy jsme ztratili míč a inkasovali podruhé,“ pokračoval v hodnocení nešťastného zápasu vlašimský lodivod. „Poté už jsme hru otevřeli a hráli hodně dopředu. Šance jsme si vypracovali, Strnad měl výhodnou pozici a Bálek napálil tyč. Bohužel, soupeř nám poté vstřelil třetí branku,“ dodal.

Dalším negativem z utkání ve Znojmě je jednoznačně zranění Martina Kotyzy, který zápas nedohrál po likvidačním zákroku jednoho z domácích hráčů na začátku prvního poločasu. „Martinův stav není dobrý,“ začal trenér a jeho výraz neznačil nic pozitivního. „Rentgen sice neodhalil žádnou zlomeninu, ale nevíme, zda nejsou poškozeny vazy, protože přes velký otok se víc nedozvíme. Musíme vyčkat až otok opadne a poté se Kotyza podrobí rezonanci,“ okomentoval kouč stav zraněného záložníka a jeho absenci odhadl zatím na dva týdny.

Právě zákrok na Kotyzu volal po udělení žluté karty, kterou ale sudí kartu z kapsy nevytáhl. „Tohle mě hodně překvapilo. Naši hráči pak byli trestáni za mnohem menší prohřešky, například Nešpor. Ovšem výkon sudího bych nerad hodnotil. Řeknu jen to, že se mi nelíbil. Na sudího se však vymlouvat nechci,“ zdůraznil trenér, že sudí rozhodně za prohru Vlašimi nemůže, chybu viděl Kočí především v neproměňování šancí.

Vlašim postrádá Kotyzu, Stejskala a Nešpora

Dva vítězné zápasy v řadě měla Vlašim na svém kontě před utkáním ve Znojmě. „Určitě nás mrzí, že jsme na tyto zápasy nedokázali navázat a hlavně mě mrzí, že jsme neudrželi nulu, jako v předchozích třech utkáních,“ nebyl spokojen Kočí, jehož svěřence nyní čeká zápas s dalším týmem, který se pere o druholigový život.

„Na utkání s Kladnem se připravujeme poctivě a zodpovědně. Určitě chceme napravit nepovedený výkon ze Znojma a také navázat na předchozí domácí výhry,“ měl jasno šéf vlašimské lavičky, který se ale při zápase bude muset obejít bez tří hráčů. „Kromě zraněného Kotyzy je na marodce ještě Stejskal a vykartovaný je Nešpor,“ uvedl Boris Kočí.

Jako před každým zápas, tak i nyní má soupeře trenér Vlašimi otestovaného. „Viděl jsem Kladno v jednom domácím utkání a ještě mám jedno DVD. Je to pracovité, běhavé a kombinační mužstvo složené z mladých hráčů,“ uvedl své poznatky o soupeři. Nyní bude hledat trenér Vlašimi především náhradu za hráče, kteří nebudou moci do zápasu nastoupit. „Máme určité varianty a jde o to, pro kterou se rozhodneme. Místo Marka Nešpora se na stopera může vrátit Petrů a na beka může jít Norek a co se týče náhrady za Kotyzu, tak je tam Janda a Vebr, vše si musíme ještě promyslet a rozhodnout se,“ má tedy postaráno o zábavu nejen Boris Kočí, ale i celý realizační tým.

Nejen absence a nucené náhrady, ale také složení útočného tandemu je ve Vlašimi oříškem. „V útoku vybíráme ze čtyř hráčů. Máme tady Jana Jíchu, Vladimíra Bálka, Miloslava Strnada a Bohumila Nádeníčka,“ řekl lodivod blanických rytířů.

Trenér Boris Kočí je s posilami spokojen

Po sedmi odehraných jarních kolech také přišla otázka, jak je Boris Kočí spokojen s výkony zimních posil. „Začneme od Frydrycha, který je výborný,“ usmíval se v odpoledním sluníčku vlašimský trenér. „Jen ten poslední zápas byl pro něj smolný, když si pořádně nesáhl na míč a inkasoval hned tři branky,“ zmizel úsměv a objevil se soucit s hráčem, který to ve Znojmě neměl jednoduché. A co další posily? „David Norek ten začal dobře a usadil se v základu, ale poté z toho vypadl. Ovšem šanci ještě dostane, je to mladý pracovitý hráč a vyvíjí se. To samé mohu říci i o Zlomisličovi, který se mi líbil v posledním zápase,“ ohodnotil trenér novice v modrobílém dresu.

Na závěr rozhovoru přišla i řeč na vyrovnanost druholigové tabulky a především na urputné boje o přední příčky. „Dukla si asi náskok pohlídá, ale o druhé místo se podle mého bude bojovat až do posledního kola. Bude se tam tlačit několik mužstev včetně nás. Je to vyrovnané a jistě to bude ještě napínavé,“ ohodnotil trenér situaci na čele druholigové tabulky, kde jeho svěřenci okupují třetí příčku.

JIŘÍ PAÝR