VLAŠIM – ČÁSLAV 2:1

Od začátku se domácí fotbalisté na umělé trávě lépe pohybovali, měli více míč na kopačkách, vytvořili si tlak a přišly i šance. Susova střela na zadní tyč ještě skončila těsně vedle čáslavské branky, ale ve 14. minutě se již Vlašimští radovali. Wojnar poslal míč z rohového kopu na přední tyč, kam si naběhl kapitán Petrů, jenž poslal míč do sítě – 1:0.

Domácí branka potěšila, stále byli nebezpeční, hlavně aktivní byl Jindřich Kučera, jenž dvakrát ohrozil brankáře Antošíka, který ho nejprve z úhlu parádně vychytal, podruhé jeho projektil zasvištěl těsně přes břevno čáslavské svatyně.

Čáslav zahrozila v prvním poločase pouze dvakrát. Nejprve si výtečně poradil Vejmola s Mandulou a po chvíli se mladý brankář Vlašimi ukázal proti Stevovi.

Do druhého poločasu došlo v obou sestavách ke změnám, tempo hry upadlo do průměru, hra se vyrovnala, šancí bylo jako šafránu, přesto padly ještě dvě branky. Nejprve hosté v 66. minutě vyrovnali z penalty, když faul na Hodase potrestal Mach.

Vlašim ale doma chtěla vyhrát, vrhla se do útoku a hlavní slovo měl v zakončení Jeřábek. Nejprve si kombinaci Jindřicha Kučery s Janem Jíchou vylámal zuby na vyběhnuvším brankáři Antošíkovi. V 88. minutě již byl úspěšný, když naběhl na pěkný centr Adama Kučery, hlavou uklidil míč do sítě a rozhodl tak o výhře Vlašimi 2:1.

„S výkonem hráčů jsem spokojený. Kluci po hřišti jezdili, hráli kombinačně, nenakopávali balóny a vytvořili si kopec šancí. V obraně jsme hráli také velmi dobře. Až ve druhém poločase jsme pustili soupeře do jedné šance a hned z toho byla penalta, kterou Čáslav proměnila. Jinak se hrál ostrý, ale dobrý zápas, i když některé zákroky soupeře byly zbytečně hrubé," dodal k zápasu a výkonu svých oveček trenér Vlašimi Vlastimil Petržela a hráči ho ještě něčím překvapili: „Myslel jsme si, že budou po trénincích unavenější, ale zatím to zvládají, i když je všechno bolí."

V pondělí by měli dorazit do Vlašimi další nové tváře. „Doufám, že přijdou. V jednání jsme s Jabloncem (brankář Šebek), Duklou (kvalitní hráči) a Slavií (Vyhnal) a uvidíme, kdo se u nás objeví," přeje si kouč, co nejvíce posil.

V zápase také nenastoupil střední záložník Putz, jenž byl hodně za výkon s Jihlavou Petrželou kritizován. „Nehrál, protože ho prý bolí bolí kotník. Mně ale nic neřekl, vím to od pana Brožka (asistent trenéra a sportovní manažer). Předpokládám, že v pondělí přijde trénink," řekl k neúčasti Putze Vlastimil Petržela.