OLYMPIA HRADEC KRÁLOVÉ – BENEŠOV 1:0

V úvodní půlhodině se hrála vyrovnaná partie bez větších příležitostí. První velkou šanci zápasu si vypracovali hosté, ale Čapek na zadní tyči po úniku a centru Turka poslal míč placírkou nad branku. Ve 43. minutě přišlo rozhodnutí zápasu ale na druhé straně, když Klapka našel zpětnou přihrávkou od brankové čáry na hranici penalty Ptáčka, jemuž sice míč špatně sednul, přesto zvláštní rotací zaplul za tyč do sítě.

Po přestávce se chtěl Benešov pokusit o vyrovnání, ale obrana Olympie v čele s Rolkem je do vážnější šance nepustila. Navíc byli hostující hráči velice podrážděni, což odnesli pěti žlutými kartami. Domácí vedení kontrolovali a měli několik brejkových situací, ale ty již do úspěšného konce nedotáhli. Přesto se radovali z postupu.

„Utkání jsme prohráli zbytečně. Sice jsme měli první velkou šanci, ale tu jsme neproměnili, naopak domácí v závěru poločasu ano. Do druhého poločasu jsme chtěli přidat na důrazu, agresivitě a vybojovat alespoň penaltový rozstřel. Bohužel jsme si žádnou brankovou příležitost nevypracovali, když jsme situace špatně dohrávali. V závěru to každý chtěl brát na sebe, místo abychom byli trpěliví, víc spolupracovali a kombinovali. Je to také množstvím nových hráčů, kteří ještě nejsou sehraní. Domácí si tak se zkušenými Rolkem, Poděbradským, Očovanem a Klapkou hrozili z brejků a vedení si pohlídali až do konce," poznamenal po zápase Luboš Zákostelský.

Branka: 43. Ptáček. Rozhodčí: Drábek – Čechlovský, Kotyza. ŽK: 3:5. Diváci: 150. Poločas: 1:0.

Benešov: Štěpánek – Večera, Laštovka, Zákostelský, Vrňák – Žák (75. Micka), Skopec – Čapek, Koval (75. Balata), Rejhon – Turek.