Kde nastal zlom, že se vám začalo na jaře tak dařit, když skoro stejné mužstvo získalo parádních 36 bodů ze 45?

Měli jsme dobrou zimní přípravu a povedl se nám začátek jara, kdy jsme vyhráli v Podlesí 1:0 a hned nato porazili doma Klecany 2:1. Mužstvo si začalo věřit, šlo výkonnostně nahoru a každým zápasem klukům stoupalo sebevědomí.

Musí vás i těšit, že jste porazili první Spartak Příbram, druhé Podlesí i třetí Nespeky…

Určitě to těší zvláště, když jsme postupně soupeře sesazovali z prvního místa. To klukům pomáhalo, že můžou hrát s kýmkoliv. A to nám chyběl krůček k tomu, abychom vyhráli i ve Všenorech, kde jsme dvakrát vedli. Podruhé domácí vyrovnali, když Tůma penaltu vyrazil, ale rozhodčí jí necitlivě nechal opakovat. Nakonec jsme bohužel prohráli i po penaltovém rozstřelu, kde jsme měli trumf, ale Honza Kramný rozhodující penaltu zahodil.

Kdo byli hlavními tahouny týmu, na které jste se vždy mohl spolehnout?

Nebylo to o jedincích, ale byl to týmový výkon.

Na jaro budou sršet asi jen samé klady na tým. Člověk byl měl být pozitivní, ale snažit se neustále zlepšovat, najdete tedy i negativa?

Prostor ke zlepšení je vždycky. Kluci již vědí, co od nich požaduji, ale někdy se stane, že zápas podcení nebo jsou nekoncentrovaní, což se nám stalo na jaře dvakrát. V Černolicích, kde jsme během prvních patnácti minut prohrávali 0:3 a v domácím zápase s Jedomělicemi, které byly třetí od konce. Mysleli si, že to přijde samo a nakonec jsme prohráli. Sebeuspokojení – to je největší problém mužstva, to se musíme snažit odbourat.

Kdybyste měli lepší podzim, mohli byste myslet na postup. Mělo by mužstvo na vyšší soutěž?

Jsem přesvědčený, že mužstvo na to má, protože soupeřům z vyšších soutěží jsme v přípravách více než vyrovnaným soupeřem a i s divizními mužstvy dokážeme hrát vyrovnané zápasy.

Muselo by se ale mužstvo více doplnit…

Nejsem zastáncem nějakých velkých nákupů a změn, ale čas od času se mužstvo musí doplnit a jedna, dvě posily za sezonu do mužstva nalejou novou krev.

Sezona skončila a určitě budete chtít v další navázat na jarní výkony. Máte páky, jak donutit mužstvo, aby nezpychlo a myslelo si, že to půjde samo?

To je právě věc, která je pro mě ve Voticích záhadou. Ač si myslím, že je mužstvo do poslední chvíle dobře nabuzené, tak se občas stane něco, co mě překvapí. Mužstvo ale má na to, pokračovat v jarních výkonech. Za určitých předpokladů a věcí, které dokážeme odstranit, jsem přesvědčený, že se můžeme poprat o postup. Na druhou stranu, loni jsme si mysleli, že bychom se mohli poprat o nejvyšší místa a po podzimu jsem řekl, že budeme rádi, když se zachráníme. Tak to asi budu říkat naopak. Budeme rádi, když se zachráníme a třeba to vyjde nahoru. (směje se)

V tomto čase většina trenérů odpočívá, aby načerpala hlavně psychické síly, na novou sezonu, která už začíná za chvíli. Vy jste známý tím, že jezdíte na ryby, chodíte na houby nebo jste na chatě. Má váš odpočinek i letos stejný scénář?

Je to podobné, dovolenou jsme nikam neplánovali. Do poslední chvíli nám obě děti maturovaly a dělaly přijímačky na vejšky, a tak jsme byli napnutí, jak to dopadne.

Během konce jara a i po skončení sezony jste prý dostal laso z druholigové Vlašimi. Je to pravda nebo to byly fámy?

Je to pravda. Nabídku jít dělat asistenta do Vlašimi jsem dostal od Petra Havlíčka, když nastoupil jako trenér (polovina dubna). To mě lákalo a souhlasil jsem s tím. Bohužel to do konce sezony nevyšlo, protože tam Vlašimští chtěli mít svoje lidi, což chápu. Asistent Míla Brožek potřeboval Petrovi předat informace o hráčích, a tak v klubu zůstal, což byl správný krok. Ani teď před novou sezonou to nedopadlo, protože Míla zůstal ve Vlašimi a ani Petr nevěděl, zda tam bude. Já už ale vím, že do Vlašimi teď nepůjdu a zůstávám určitě ještě na jednu sezonu ve Voticích.

Kdy začínáte s Voticemi přípravu na novou sezonu a s kým sehrajete přípravné zápasy?

Začínáme v úterý 11. července a sehrajeme čtyři zápasy, z nichž dva už jsou dané doma Sedlčany (22. července) a v Želči (5. srpna).