„Začalo nám to tam padat a dáváme s druhým útočníkem Michalem Šimákem (pozn. 9 branek na jaře) hodně gólů," raduje se dvacetiletý urostlý útočník.

Na podzim měl na kontě jen dva zásahy. „No, protože jsem odehrál jen dva zápasy, jinak jsem hrál za béčko" směje se Helma a dodává proč: „V Mezně se hraje v neděli od 17 hodin, a v tu dobu už jsem musel jet do školy, takže jsem to nestíhal a hrál zápasy béčka v sobotu. Na jaře se mi školní rozvrh změnil, takže stíhám utkání áčka a jsem rád, že se nám daří a hrajeme o první místo."

Z Mezna se mu zatím nechce

Fotbalové krůčky dělal David Helma, ve vesnici, kde v současné době nastupuje. „V žácích jsem byl v Mezně asi deset let a pokračoval dva roky v dorostu. Zkusit jsem to chtěl v Táboře, ale tam mě Mezno neuvolnilo, a tak jsem na vlastní žádost odešel  do benešovského dorostu, kde jsem byl rok. Pak jsem hrál půl sezony kraj v Mladé Vožici a od 17 let jsem zpátky v Mezně," nastínil útočník fotbalovou kariéru, kterou zatím nehodlá  moc měnit. „Ambice nemám, protože na fotbal nemám moc času, jelikož studuju Vysokou školu Ekonomickou v Jindřichově Hradci, do toho se snažím trochu pracovat a o víkendu odehraju zápas. Muselo by to být pro mě hodně výhodné, abych šel někam jinam."

Děravý gólman zhatil ambice školy

Fotbal mezenského hráče baví a nezapomíná na něj i ve škole. „V Jindřichově Hradci hraju za školu futsal nebo fotbal, ve čtvrtek se vracím domů, v pátek jdu v Mezně na trénink a o víkendu mám zápas. Fotbal mě prostě baví," je plně sportovně vytížený.
V posledním zápase v květnu se David Helma v dresu Mezna neobjevil. „Reprezentoval jsem v Holandsku školu na mezinárodním turnaji. Byli jsme dvanáctí ze šestnácti, což zní docela hrozivě, ale měli jsme děravého gólmana, který pouštěl góly z půlky," posteskl si a dodává: „Z Čech tam byla i fakulta z Prahy, která skončila třetí. Byla to zajímavá zkušenost být mezi školami z Francie, Německa, Holandska, Skotska a Polska."

Před zápasem v Nesperské Lhotě věděl, že pokud jeho tým zvítězí, tak se dostane dvě kola před koncem na první místo tabulky III. B třídy, protože jejich konkurent z Bílkovic prohrál 0:4 v Kondraci. „O postupu sníme a bavíme se hlavně mi mladí hráči, protože bychom chtěli okresní přebor zkusit, i když to určitě obnáší víc trénování, což je u nás problém. Starší chlapi to již berou s rezervou a brzdí nás v současné euforii, ale snad bychom to zvládli," věří Helma, jehož láskou je Slavia Praha: „Každý její hráč je pro mě modlou, ale také se mi líbí  mi styl Cristiana Ronalda."

Čechům na Evropě moc nevěří

V pátek začíná svátek fotbalu – Mistrovství Evropy v Polsku a Ukrajině, kde hraje i Česká republika. „Jsem spíše pesimista, když vidím rozehranost Rusů po výhře nad  Itálií 3:0 a tým Polska nabitý hvězdama. Bude to boj, hodně záleží na prvním zápasu s Ruskem. Pokud to vyjde, tak můžeme myslet docela vysoko," hodnotí ambice Česka.

A co říká David Helma projektu Gambrinus Kopeme za fotbal, který pomáhá okresním mužstvům? „Je to určité zpestření. Již jen hrát s logem Gambrinus na prsou si každý připadá důležitý," směje se kanonýr.