„Disciplinární komise mimořádně shlédne video ze zápasu, protože si nechala od komise rozhodčích udělat odborný výklad, a ta konstatovala, že došlo k inzultaci hráče Horvátha, který úmyslně srazil rozhodčího Marešku. Pokud by se to prokázalo, tak může hráč dostat nepodmíněný trest jeden až šest měsíců,“ ukázal trestní sazbu při inzultaci na hřišti sekretář ČMFS Jan Hořejší.

A proč tedy rozhodčí, pokud byl inzultován, neukončil zápas. „Než se zvednul po pádu na zem, tak dotyčný hráč byl pryč, a proto ho nemohl identifikovat a následně vyloučit. Asistenty vyzval pohledem, zda–li srážku neviděli, a ti mu nepomohli,“ hájí sekretář rozhodčího.

Martin Horváth je samozřejmě jiného názoru: „Na středu hřiště dostával domácí střední záložník míč, já jsem od něj byl asi deset metrů. Když míč letěl k němu, tak jsem se díky předvídavosti rozběhl, abych byl u balónu dříve, jenže v tom se mi rozhodčí připletl do cesty a srazili jsme se,“ popisuje votický hráč střet s rozhodčím a dodává: „Je to pro mě zlý sen a výmysl, že jsem rozhodčího úmyslně porazil. Nevím kolik bylo na fotbale lidí, ale všichni viděli, že to bylo neúmyslné. Dokonce i pan Hadraba z Příbrami mi říkal, že to bylo spíše komické.“

Střet měl ale pokračování a to slovní. „Hrálo se dál a chvíli poté kopali domácí roh. Já jsem přišel k rozhodčímu a řekl mu, že jsem to neudělal naschvál a na to mě rozhodčí Mareška odpověděl: "Počkej ty zm… cikánskej, já tě vyndám“. Při dalším rohu domácích jsem se ho ptal, proč mě uráží a on mi dal červenou kartu," byl Horváth zděšený z jednání sudího.

Na zasedání disciplinární komise se dostavil i rozhodčí Mareška, všechno, co bylo napsáno proti němu samozřejmě popřel a stál si za svým tvrzením. Disciplinární komise mu uvěřila, a tak z incidentu vyvázl s čistým štítem. „Všechny urážky na hráče popřel a naopak si stál, za vším co napsal do Zápisu o utkání, že ho urážel hráč Horváth,“ potvrdil sekretář svazu Jan Hořejší, a proto rozhodčí Mareška může pískat vesele dál.

Martin Horváth je velmi rozladěný, protože bojuje s větrnými mlýny.„Vidím to jednoznačně, mají obavy, a proto na svazu stojí za rozhodčím. Všechno bylo jednostranně řešené a ve všech bodech dali za pravdu rozhodčímu. To, že nikdo neslyšel, že jsem mu údajně řekl: "Ty sv… zkur…“ a že tam bylo okolo mě dost hráčů, jak našich, tak domácích, to je nezajímá. Ale protože to napsal rozhodčí do Zápisu, tak tomu disciplinárka věří. To, že mě urážel, to neřeší, protože věří jemu. Jsem rozhodnutý, že to dám k civilnímu soudu a tam mi snad uvěří," doufá Horváth ve spravedlnost.