DOBŘÍŠ B - SEDLEC-PRČICE 5:2 (3:1)

Úvod zápasu byl hodně opatrný. Nikomu se nechtělo napadat, ani příliš riskovat ztrátu balónu. Přesto šli hosté v 8. minutě do vedení, když Davídek vybojoval míč na domácím stoperovi a následně po spolupráci s Trnobranským poslal míč na bližší tyč – 0:1. Pro hosty mohlo být ještě lépe, když pokažená střela Davídka prokodrcala až k volnému Prchlíkovi, jenomže tomu se střela taktéž nepovedla a míč skončil v náručí gólmana. A to, bylo v první půli ze sedleckoprčické strany skoro vše. Domácí se zlepšili a začali se prosazovat hlavně po standardních situacích, nikoli kombinací, jakou by asi mohl první tým tabulky předvádět. Během deseti minut domácí zahrávali snad deset rohů a z jednoho vyrovnal ze skrumáže Jechort – 1:1. Pak naposledy zahrozili hosté, když báječný únik Račka po lajně polapil brankář. A tak hosté zuby nehty bránili, což se jim dařilo i díky vynikajícímu Dřevojanovi. V závěru poločasu ale jejich vozba dvakrát padla, když nejprve domácí Kuchař proměnil penaltu po faulu Koblihy. Poté chyboval brankář hostů, když průnikovou přihrávku nechtěl řešit odkopem, chytal míč, ten mu vypadl a dotírající Karas neměl problém poslat balón do sítě – 3:1.

Hosté chtěli s výsledkem ve druhé půli ještě něco udělat, ale v 50. minutě byli opět přikováni k zemi, když domácí dobře vyřešili brejk a Karas vsítil svůj druhý gól – 4:1.  Domácí následně vystřídali několik hráčů, což hostům pomohlo a snížili Davídkem po přihrávce P. Müllera. Sedleckoprčičtí trochu utáhli šrouby, domácí najednou nevěděli co hrát, ale hosté již zápas nezdramatizovali. Ať už to byl střílející Pištěk, z rohu Prchlík nebo na zadní tyč mířící Davídek. A tak v závěru chyboval střídající Rataj a Karas se mohl těšit z hattricku – 5:2.

Branky: 42., 50. a 83. Karas, 22. Jechort, 38. Kuchař (z PK) – 7. a 63. Davídek. Rozhodčí: Dohnal.

Sedlec-Prčice: Dřevojan – Tvrdý (77. Rataj), Sedláček, Kabíček, Kobliha – Raček (85. J. Bouška), P. Müller, T. Pištěk, Prchlík – Davídek, Trnobranský (71. F. Müller).

MICHAL DAVÍDEK