MALŠE ROUDNÉ – BENEŠOV 0:5

Trenér Benešova Roman Veselý si připsal u týmu první úspěch. Ačkoli je tým v tvrdé letní přípravě a neměl všechny hráče k dispozici, vysoko zvítězil.

Po úvodní oťukávané zahrozili první domácí, ale hlavička Maršíka cíl nenašla. Následně měli i hosté šance, ale dočkali se až v závěru poločasu hlavně útočník Turek, jenž je dvěma slepenými góly dostal do dvoubrankového vedení.

Po změně stran se střelec proměnil v nahrávače a připravil třetí gól pro V. Balatu. Poté byli domácí blízko snížení, ale paní Štěstěna k nim nebyla nakloněna, když Růžička po centrech Otepky trefil břevno a tyč benešovské branky. A tak se opět ke slovu dostal Turek, jenž v 80. minutě zkompletoval hattrick – 0:4. V závěru vypili hráči trenéra Rudolfa Otepky kalich hořkosti do dna, když střídající dorostenec Tibitanzl po sóle opět nastřelil konstrukci branky. Vzápětí na druhé straně uzavřel Zákostelský z trestného kopu na konečných 0:5.

„Zasloužená výhra. Na soupeře jsme se dobře připravili, vysoko ho presovali, a tak získávali míče na jeho polovině, chodili do přečíslení a zaslouženě jsme v poločase vedli 2:0. I ve druhém poločase se projevilo, že jsme na tom byli daleko lépe pohybově než domácí a z dalších šancí přidali tři góly. Měli jsme i další šance, ale i domácí, ale až za stavu,“ dodal po zápase spokojený trenér Benešova Roman Veselý a podotkl: „Byl to odpracovaný výkon a dozadu organizovaný.“      

Branky: 36., 38. A 80. Turek, 57. V. Balata, 90. Zákostelský. Rozhodčí: Dujsík – Kvaček, Vrchota. ŽK: Píša, Kössl (oba M). Poločas: 0:2.

SK Benešov: Tetour – Filip, Laštovka, Zákostelský, Vrňák – V. Balata – Večera (75. Říha), Farkaš, L. Balata, Pohorský (83. Melichar) – Turek (80. V. Hašek).