FC Sellier&Bellot sehraje v posledním kole podzimní části Fortuna národní ligy důležité utkání proti žižkovské Viktorce. Žižkov, který se zabydlel na chvostu tabulky, na hřištích soupeřů zrovna nekouše. Z šesti podzimních zápasů vydoloval pouhý bod za bezbrankovou remízu.

Erich Brabec chce navázat na vítězství z minulého kola, bude se muset ale obejít bez střelce vítězného gólu Ladislava Jandy. Ten si musí odpočinout vinou karetního trestu. Úvodní hvizd z píšťalky hlavního arbitra Pavla Fraňka zazní v neděli ve 14 hodin na fotbalovém stadionu v Kollárově ulici.

Vlašim bude na podzim ještě předehrávat první jarní kolo, a to v pátek 23. listopadu v 18 hodin na půdě brněnské Zbrojovky. Pro ty, kterým by se nechtělo za týmem cestovat do Brna, utkání vysílá v přímém přenosu ČT Sport.

Benešovský celek se po dvou výhrách v ČFL odrazil ze dne tabulky. V neděli od 14 hodin hostí na svém stadionu Dobrovice, jenž zaujímají pátou pozici.

Z okresních zástupců I. A třídy o víkendu hájí domácí půdu Votice a Divišov. Votice by měly být favoritem, hostí totiž předposlední Cerhovice. Divišov má taktéž soupeře ze spodku tabulky, Pěčice.

V I. B třídě se v sobotu odpoledne odehraje okresní derby mezi Teplýšovicemi a Miřeticemi. Tabulkově by měl být favoritem domácí tým Teplýšovic (vedoucí tým tabulky), ale za poslední dva roky svého soupeře dokázal porazit pouze jednou. V dalších zápasech Neveklov hostí Zvoli, Kondrac Vyžlovku a Sázava Pečky.

Lídr okresního přeboru Týnec nad Sázavou zajíždí do Jankova. Ačkoliv je Týnec po vyhraném souboji o první místo s Olbramovicemi v laufu, v Jankově jej nečeká nic lehkého. Jankov po stabilizaci kádru dokazuje slova bojovníka Tomáše Balíka o tom, že nebude hrát druhé housle. Vyhrál čtyřikrát v řadě, kdy se s rolí poraženého musel smířit například Křivsoudov nebo v minulém kole Maršovice.

Šlágr III. třídy nabízí duel předních týmů tabulky, Jírovic a Krhanic. Jírovice se mohou pyšnit dvacetigólovým Tomášem Sahulou, za Krhanice stále střílí góly jak na běžícím páse čtyřiačtyřicetiletý Jiří Moulík, který se trefil již šestnáctkrát. V letošním ročníku ale již nejsou Krhanice závislé pouze na gólových přísunech nestárnoucího kanonýra. Jiří Moulík, v souladu s heslem „mládí vpřed“, předává zkušenosti mladému Jaroslavu Novákovi, jenž zavěsil dvacetkrát.

Nejnižší okresní soutěže již dospěli do své poloviny. Podzimní tituly slaví Jablonná, Drachkov a SK Načeradec. Ke koruně krále střelců mají nejblíže nakročeno Petr Fišer (19 gólů, Neveklov B), Pavel Procházka (12 gólů Soběhrdy B) a Martin Švec (18 gólů, SK Načeradec).

David Turek