Nový trenér týmu Erich Brabec díky pauze dostal dva bonusové týdny, aby se se svými svěřenci lépe poznal. Volno využili k sehrání modelového utkání proti prvoligovému FC Bohemians Praha 1905, kterému podlehli 3:0. Trenér byl ale s výkonem poměrně spokojený. „Zápas splnil očekávání a kluky musím pochválit za jejich přístup k zápasu,“ uvedl po utkání pro klubový web. V utkání proti Varnsdorfu se trenér bude muset obejít bez zkušeného Vojtěcha Hadaščoka, který si odpykává jednozápasový trest za vyloučení v minulém kole. Utkání začíná v neděli v 15:30 v Kollárově ulici.

Benešovské fotbalisty čeká o víkendu další těžký úkol. Nacházejí se v nezáviděníhodné situaci, kdy je od úplného dna tabulky dělí rozdíl pouhých tří bodů. V neděli od 15:30 se družina Josefa Laštovky pokusí zaskočit favorita z Ústí nad Orlicí. Utkání bude rozhodovat sudí, jenž má slavného jmenovce, Josef Váňa.

Poříčí nad Sázavou se ani zdaleka neblíží výkonům z minulé sezóny, kdy ovládlo soutěž. Ačkoliv jsou letos výsledkově jako na houpačce, v sobotu by mělo jít o jednoznačnou záležitost. Do Poříčí zajíždí Velim, které se podařilo získat teprve čtyři body ze dvou remízových výsledků. „Do zápasu jdeme s cílem získat tři body. K tomu by nám měla přispět zlepšující se forma, kterou musíme ovšem podpořit důslednější obranou fází a proměňováním vyložených šancí. To nám stálo v cestě za úspěchem v posledním zápase,“ měl jasno poříčský kapitán Vincenc Peroutka.

V I. B třídě se na Benešovsku představí všichni okresní zástupci. V okresním derby hostí lídr soutěže Teplýšovice na svém hřišti soupeře z opačného pólu tabulky Neveklov. Dále v domácím prostředí nastoupí Kondrac, Miřetice, Struhařov, Sedlec-Prčice i Sázava.
V až neuvěřitelně nabitém a vyrovnaném okresním přeboru zvolna odskakují Olbramovice. Z utkání v Čerčanech asi nechtějí vzít nic jiného než tři body, navzdory absenci kanonýra Hořčičky. Ten v minulém kole neudržel nervy na uzdě a uštědřil soupeřovi „Zidanovku“. Nikoliv však slavnou kličku, ale hlavičku. Šlágr kola nabídne duel kvalitních a na postup myslících Maršovic a Týnce nad Sázavou. Naposledy se soupeři utkali na jaře ještě v 1.B třídě. To zvítězil na domácím hřišti Týnec v poměru 6:1.

David Turek

Fotbalová rozlučka Tomáše Rosického
Hráči McDonald´s Cupu se zúčastnili rozlučky Tomáše Rosického. Co jim vzkázal?