Okresní zástupce v I. A třídě Votice, přivítá soupeře z Vestce. Votice se již rozloučily s letní posilou Tomášem Balíkem, jehož působení v týmu mělo jepičí život. Rády by navázaly na vítězství z posledních dvou kol a prodloužily tak vítěznou šňůru. Proti nim se postaví tým poskládaný okolo kapitána, kterým není nikdo jiný než sparťanská legenda a ligový rekordman Jiří Novotný. Čtrnáct ligových titulů sotva někdo trumfne.

V I. B třídě zvou všechny diváky (přející i nepřející) do svých svatostánků Sázava, Teplýšovice, Kondrac, Sedlec-Prčice a Miřetice. Miřetice v neděli hostí Zvoli v čele s exsparťanem a reprezentantem Petrem Gabrielem. „Neustále máme problém se sestavou, ale na příští domácí zápas snad už budeme kompletní, tedy mimo Jandáka, který je sice v trestu, ale v týdnu si zlomil nohu a podzim pro něj skončil,“ sdělil již dříve deníku trenér Miřetic Petr Naňák.

Ve III. třídě skupiny B dojde v neděli k souboji o čelo tabulky s nádechem derby, kdy divišovská rezerva zajíždí do nedalekého Struhařova. „Příprava je stejná jako celou sezónu, jdeme do toho zápas od zápasu a myslíme jenom na vítězství!“ hlásí divišovský Milan Cacák, ale zároveň s náznakem pokory dodává: „Samozřejmě derby je derby a je to trochu odlišný zápas. Do toho se nám bohužel minulý týden zranil lídr týmu Milan Cacák (smích), ale i tak je tým připravený.“

Nejnižší soutěž nabízí zajímavý duel, Kladruby hostí Keblov. Kladruby dosud neinkasovaly gól ze hry (3 obdržené branky jsou vinou kontumace), Keblov naopak žádný gól nevsítil téměř 600 minut. Dalo by se říci, že se v posledních letech Kladruby uhnízdily na chvostu tabulky. S pravidelným přídělem více jak 80 gólů za sezónu se tak staly sladkou pochoutkou pro soupeře. S tím je ale konec a Kladruby jsou jediným týmem okresu, který ještě neinkasoval.

„Do týmu přišel nový trenér, který nám dodal chuť do fotbalu. Přišla první výhra a kluci začali chodit po letech s hlavami vzhůru. Při nové chuti se začalo dařit, chodí více lidí na zápasy i tréninky,“ vidí zdroj úspěchu středopolař Ondřej Ajgrman a dodává k nadcházejícímu duelu: „V pátek natrénujeme nějaké standardky a dáme krátký fotbálek na pročištění hlavy. V neděli nastoupíme v plné sestavě a budeme proti Keblovu bojovat, jako by šlo o první tým tabulky.“

V Keblově je atmosféra odlišná. Je to pochopitelné. Zmar v koncovce se prohlubuje, však Keblov vstřelil naposledy branku 10. června v Radošovicích. O „cigině“ ani nemluvě, poslední se datuje k 13. květnu.

Situaci v týmu pro Deník popsal jeden ze stavebních kamenů David Kucharčík: „Těžko se mi to posuzuje, jelikož jsem letos odehrál jediný zápas a to proti favorizované Velíší (mají v obraně zarputilé brousky a těžko se proti nim člověk prosazuje), kde jsme sice po úniku z poloviny hřiště vstřelili gól na 1:0, ale nádražní praporek velíšského pomezního byl proti. Ostatní zápasy jsem neviděl, ale co vím z doslechu, tak šance sice jsou, ale góly nikde. Příčinu vidím hlavně v odchodu několika kvalitních hráčů, tak i v zestárnutí hlavních matadorů. A to nejdůležitější na konec - trénink. Pokud chceš být s míčem kamarád, musíš ho aspoň jednou týdně vidět. Pokud ho vidíš jen o zápase, dostaneš se tam, kde Keblov momentálně je."

A dále odtajnil přípravu na nedělní duel: „Speciální příprava asi nebude, leda, že bych si šel sám zakopat na bránu.“ Někdejší obávaný útočník dále popřel jakékoliv vypsané prémie za gól: „Já myslím, že vstřelit gól nebo na něj nahrát, by měla být největší prémie pro každého.“

David Turek