O další body ve Fortuna národní lize fotbalisté z Podblanicka zabojují v neděli v 16:30 v Kollárově ulici proti Baníku Sokolov. Zatím není jasné, kdo se ujme dirigentské hůlky. Zdali prozatimní trenér Miloslav Brožek nebo již nový trenér. Podle klubových informací vedení ukončilo hledání a do konce týdne má oznámit jméno nového hlavního trenéra. Nechme se překvapit, kdo se jím stane.

Okresní zástupce v krajském přeboru Poříčí nad Sázavou přivítá soupeře ze Slaného, který atakuje čelo tabulky. Poříčí by chtělo napravit zaváhání z minulého kola, kdy vyhořelo na hřišti posledních Poděbrad. Svěřence trenéra Šimáčka však nečeká nic lehkého. Sám trenér navíc označil situaci v kádru za „kritickou“.

U Mariánovic vzniká nová kruhová křižovatka.
OBRAZEM: U Mariánovic vzniká nová kruhová křižovatka

1.A třída zve fanoušky v sobotu od 16:30 do Vlašimi a Divišova. Vlašimská rezerva hostí v areálu Na Lukách Semice, Divišov přivítá Kosmonosy. V případě, že by oba celky z benešovska vyhrály, posune se Vlašim do čela tabulky.

1.B třída o víkendu nabídne okresní derby mezi Neveklovem a Sedlecem-Prčice. Neveklov potřebuje v sobotu potvrdit v domácím prostředí svou první výhru v sezóně z minulého kola. Stejný úkol čeká Struhařov, k němuž v neděli zajíždí soupeř z Mnichovic.

Cvičení složek IZS na nesvačilském letišti.
Na Letišti Benešov cvičily složky IZS záchranu lidí po pádu letadla

Šlágr okresního přeboru čeká fanoušky v Křivsoudově, kam zajíždí Maršovice. Pozor na změnu hracího místa, původně se mělo hrát v Maršovicích! Kluby se na přání Maršovic dohodly na prohození místa utkání, vzhledem k jarní maršovické pouti. Kvalitní a bojovné výkony budou jistě k vidění v duelech mezi Týncem a Přestavlky nebo mezi Olbramovicemi a Vrchotovými Janovicemi.

V nejnižších soutěžích čeká jako na smilování Keblov na svůj první vstřelený gól. Jako by všem hráčům zvlhnul střelný prach. Opačnou raritou je celek z Kladrub. V pěti zápasech zatím nedokázal nikdo překonat kladrubského brankáře Kadlece. První zápas jim byl bohužel zkontumován v neprospěch 0:3, i tak si drží úctyhodné skóre 3:3 se ziskem 8 bodů. Fanklub defenzivního fotbalu by zaplesal. Keblov v neděli doma hostí SK Načeradec, Kladruby zajíždějí do Vracovic.

Mateřská škola "Úsměv" Benešov.
Krajská stavba roku získala hned dvě ocenění

David Turek