„V zimě jsme se jednoznačně zaměřili na defenzivní činnost a doplnění kádru,“ ukázal sportovní ředitel SK Benešov Ladislav Fiala a pokračoval: „Dostali jsme po Klatovech společně s Voticemi nejvíc gólů, na druhou stranu jsme s Tachovem a Domažlicemi nastříleli jako třetí nejvíc branek.“

Funkcionáři tedy přes zimu lovili posily a kádr doznal velkých změn. Největší posilou by měl být zkušený devětatřicetiletý Ladislav Doseděl z Kolína, obránci přivítali po roce návrat brankáře Pavla Capoucha, který měl přetržené vazy v koleni. Dalšími, kteří by se měli prosadit do základní sestavy jsou Petr Šindelář z Václavic, Petr Havlíček a mladý záložník Petr Doležal, který se vrátil do Benešova z Příbrami, ale momentálně je na marodce. Na poslední chvíli přivítali u Konopiště útočníka Tomáše Zelenku ze Sezimova Ústí. „Zkušenost Doseděla a návrat Capoucha do branky by měly zásadně ovlivnit chod obrany. Doplnění bylo vhodné, přesto ještě příští týden uděláme jednoho hráče z místních zdrojů,“ je spokojený s příchody sportovní ředitel.

Odchodů také nebylo málo. Hostování skončilo Tlamichovi, Kuncovi, Pěknicovi a Pecinovskému, Prikner jel na zahraniční stáž, kapitán Holub přerušil činnost ze zdravotních důvodů, Havlín je po operaci kolena a začne po čtrnácti dnech pomalu trénovat. „Mužstvo doznalo velkých změn. V základu bude pět až šest nových hráčů, kteří by měli být kvalitnější, než jejich předchůdci. Klíčové pro nás bude, jak se pozměněná sestava rychle sehraje,“ zná klíč k úspěchu Fiala.

V zimních galejích trénovali hráči od začátku ledna každý den a sehráli dvanáct přípravných zápasů, většinou s úspěšnými konci. „Trápila mě docházka, když polovina z dvacetičlenného kádru má účast menší než 80 procent,“ postěžoval si sportovní ředitel a dodal k zápasům: „Hlavně ze začátku jsme stříleli hodně gólů, také díky tomu, že hráli s papírově slabšími mužstvy.“
Benešovským cílem do jarní části bude jistě zachování divize v co nejkratší době. „Domníváme se, že mužstvo má na víc, než na boj o záchranu. Máme „příznivé“ rozlosování, když z prvních čtyř zápasů hrajeme třikrát doma, čehož musíme využít. Potom budeme chytřejší,“ čeká netrpělivě na úvod jara sportovní ředitel Ladislav Fiala.

Jarní část otevřou benešovští fotbalisté v neděli, kdy od 14.30 přivítají na umělé trávě 1. FK Příbram B, se kterým na podzim sice prohráli 1:6, ale nakonec po neoprávněném startu hráče Šlapáka zápas disciplinární komise kontumovala ve prospěch Benešova. „Potřebujeme tři body, ale zápas bude těžký. Příbram má kvalitní tým a uvidíme jestli bude posílena o hráče áčka. Menší rozměry umělé trávy by pro nám měli vyhovovat. Jen mě trápí zranění Bubeníka, který při zápase s Velimí spadl na záda a nad jeho startem visí otazník,“ dodal rozmrzele Fiala ke zdravotnímu stavu záložníka.

Kádr SK Benešov

Brankáři: Pavel Capouch (1983), Marek Fillip (1992).

Obránci: Roman Křivohlavý (1976), Pavel Chomát (1984), Ladislav Doseděl (1971), Petr Šindelář (1982), Michal Hanousek (1987), Luboš Braný (1988).

Záložníci: Ondřej Štěpán (1982), Jan Žák (1983), Petr Havlíček (1984), Petr Šmejkal (1993), Martin Bárta (1970), Martin Bubeník (1987), Tomáš Doležal (1987).

Útočníci: Martin Turek (1987), David Čáp (1979), Tomáš Zelenka, Petr Havlín (89).

Trenéři: Ladislav Fiala a Petr Chomát.