Na nové umělé trávě se odehrálo páté, poslední, kolo základních skupin zimního fotbalového turnaje, kterého se účastní okresní mužstva od III. do I. B třídy. V následujících dvou týdnech se odehrají zápasy o umístění. První dvě mužstva skupin hrají křížovým systémem semifinále, další dvě o páté až osmé místo a poslední dvě o devátou až dvanáctou pozici.

Skupina modrá

Ve skupině jsou týmy Jiskra Struhařov, Slavoj Čerčany, Sokol Popovice, SK Marila Votice B, Sokol Maršovice a SK Posázavan Poříčí nad Sázavou. Zbývá sehrát zápas Votice B – Poříčí nad Sázavou, který se hraje ve čtvrtek 26. února od 18 hodin a rozhodne o tom, kdo vstoupí do semifinále. Poříčí má již účast zajištěnou, jen záleží zda z první nebo z druhé pozice. Domácí béčko musí v zápase bodovat, protože ve vzájemném utkání s Maršovicemi prohrálo 2:5.

Čerčany – Popovice 1:1

V prvním poločase se Čerčany dostaly do vedení Haluškou, jenže Popovičtí stačili po přestávce srovnat Dvořákem. Čerčany tak získaly první bod v turnaji, který jim, ale z posledního místa ze skupiny nepomohl.

Branky: Haluška – Dvořák. Rozhodčí: Milan Macháček. Bez karet. Poločas: 1:0.

TJ Slavoj Čerčany: Banga - P. Jaeger, Martiník, Teichner, Haluška - Šedivý, Modálek, Berka, Rezek - Kupša, Jírovský. Střídali: Procházka, Horváth, J. Jaeger.

Sokol Popovice: P. Heřmánek - Kaucký, Hocek, Sochůrek, Kašpar - M. Heřmánek, Vl. Slepička, Vyhnal, Žížala - Matuška, P. Slepička. Střídali: Hovorka, Dvořák, Červ.

Maršovice – Struhařov 2:3

Překvapení jako hrom. Maršovice neunesly roli favorita a pokud se chtějí dostat do semifinále, musí fandit Poříčí, aby porazilo v dohrávce votické béčko.

Branky: J. Hlaváč, Šach - Straka 2, Koblasa. Rozhodčí: Milan Macháček. Bez karet. Poločas: 2:2.

Sokol Maršovice: Michal Procházka - Fišer, M. Hašek, Řezníček, Dráb - Zderadička, Pauer, Hrma, Bartoš - Šach, Hlaváč. Střídali: R. Hašek, Šetina, Rezek, Miloš Procházka.

Jiskra Struhařov: P. Pessr - Hovorka, Zd. Pessr, Semerád, Straka - Pospíšil, Dudík, Koblasa, M. Kaňka - Mareš, Sysel. Střídali: Michálek, Božovský, Čeněk, J. Kaňka.

Poslední zápas ve skupině Votice B versus Poříčí nad Sázavou se hraje ve čtvrtek 26. února od 18 hodin.

Skupina červená

Ve skupině hrají týmy – TJ Bystřice, Sokol Miřetice, Sokol Kondrac, Sokol Nespeky, Sokol Sedlec–Prčice, Sokol Mezno. Do semifinále postupují Kondrac a Sedlec–Prčice. Ten měl stejný počet bodů s Nespeky a Miřeticemi, ale obě družstva porazil.

Kondrac – Sedlec–Prčice 2:1

V prvním poločase se hrál zásluhou obou mužstev na kluzkém terénu velice kvalitní fotbal. Kondrac měla převahu a zaslouženě vedla 1:0 brankou M. Kubína. Po přestávce úroveň hry poklesla, lepším mužstvem byl Sedlec–Prčice, který T. Pištěkem vyrovnal. O vítězství Kondrace rozhodl nádhernou střelou z trestného kopu Linhart.

Branky: M. Kubín, Linhart – T. Pištěk. Rozhodčí: Grund. Bez karet. Poločas: 1:0.

Sokol Kondrac: Kňazík – Volšický, J. Mleziva, T. Kubín, Nedvěd (46. J. Sedláček) - Karmazín (46. Ptáček), M. Kubín, Linhart, Budil (46. M. Kašpar) - Vítovský, P. Sedláček.

Sokol Sedlec–Prčice: Dařena - Hedvik, Lukáš, Polidar - T. Pištěk, Zd. Pištěk, Bechyně, L. Pištěk, M. Davídek - T. Davídek, Nádvorník. Střídali: Mára, Müller, Kubát, Ryšavý.

Miřetice – Mezno 4:0

Miřetice si s chutí zastřílely, když čtyři branky rozdělily do obou poločasů stejným dílem.

Branky: Fialka 2, Kamarýt, Lhoták. Rozhodčí: Grund. Bez karet. Poločas: 2:0.

Sokol Miřetice: Vacík - Laskoš, Kopecký, Kamarýt, Novák - Čáp, Rek, Lhoták, Hájek - Fialka, Jantač. Střídali: Korejtko, Lang, Horálek.

Sokol Mezno: Doskočil - Eliáš, Pejša, Němeček, Pígl - Říha, Novotný, Barták, Šimák - Dohnal, Babický. Střídali: Ladislav Homola, Michálek, D. Kubec, Lukáš Homola.

Nespeky – Bystřice 5:0

Nespeky se po dvou prohrách rozjely a potřetí nadělovaly. Největší podíl na kanonádě do sítě Bystřice měl Kadlec, který podruhé za sebou vsítil hattrick. Tři výhry ale Nespekům stačily jen pro boj o 5. – 8. místo.

Branky: Kadlec 3, V. Kulhavý, T. Rosenvald. Rozhodčí: Milan Macháček. Bez karet. Poločas: 3:0.

Sokol Nespeky: Donát - Presl, Nachtman, Štefek, Pavlík - Kumpošt, Myslivec, Kadeřábek, T. Rosenvald - Uher, Kadlec. Střídali: Čáp, Kulhavý, Drnec, Parys, Hubička.

TJ Bystřice: Zárybnický - Kot, J. Kohoutek, Straka, Filip - Brejla, Sabat, Zdražil, Lambert - L. Kohoutek, Sázavský. Střídal: Kincl.

6. Bystřice 5 1 0 4 7:18 3

Nejlepší střelci turnaje: 9 – M. Kadlec (Nespeky), 5 – M. Kubín (Kondrac), T. Pištěk (Sedlec–Prčice), J. Hlaváč (Maršovice), 4 – L. Sysel, J. Straka (oba Struhařov), P. Šimáček (Poříčí n. S.), T. Hájek (Votice), L. Kamarýt (Miřetice), 3 – T. Pígl (Mezno), P. Fišer, J. Bartoš, P. Šach (oba Maršovice), J. Mareš (Struhařov), Říha (Poříčí n. S.), M. Fialka (Miřetice), T. Rosenvald (Nespeky).