Graffin Vlašim B – Velvary 3:0


„Měli jsme před zápasem obavy, soupeř měl několik ligových fotbalistů jako například Šelichu, Hodana, Pazderu, o kterých šly dobré reference, že jsou hlavně nebezpeční ze standardních situací. Řekl jsem klukům, aby neměli zbytečný respekt, že mají naběháno více, jak oni,“ nastínil plán do zápasu trenér Vlašimi B Karel Vesecký.


Zápas začal oťukáváním, domácí měli více ze hry, ale bez zakončení. Hosté mohli jít do vedení ve 20. minutě, když po narážečkách vypálil Šelichou přízemní ránu k tyči, kterou však Doleček chytil. Poté převzali iniciativu Vlašimští. Ve 29. minutě prošel Borkovec přes dva hráče, naservíroval míč na šestnáctku M. Veselému, a ten s plného běhu vymetl pavouky v „šibenici“ velvarské branky. Do poločasu ještě mohl zvýšit Kacafírek, ale hlavičku z malého vápna a dorážku nedal.


Do druhé půle vstoupili razantněji hosté a zahrozili ze standardní situace. Udeřilo ale na druhé straně, když se Borkovec po úniku trefil levačkou přes celou bránu. V 78. minutě předvedl střídající V. Pohorský oku lahodící akci, když si přehodil obránce i brankáře a dílo dokonal do prázdné branky L. Petrů.


„Vyhráli jsme zaslouženě, když jsme soupeře přehráli, jak kombinačně, tak kondičně. Vyzdvihl bych hru osy mužstva – Jiří Veselý, Lizák, Stejskal a překvapil mě Honza Pohorský, který hrál celý zápas fantasticky,“ byl spokojený po zápase Karel Vesecký.


Branky: 29. M. Veselý, 65. Borkovec, 78. L. Petrů. Rozhodčí: Šmejkal. ŽK: Janda /2. Diváci: 300. Poločas: 1:0.

FC Graffin Vlašim B: Doleček – J. Pohorský, Lizák, Havlíček, J. Veselý – Janda, Stejskal, M. Veselý, Borkovec (82. Jíša) – L. Petrů, Kacafírek (68. V. Pohorský).