V posledním vítězném zápase doma se Zlínem jste musel odejít ze hřiště již ve 39. minutě pro zranění. Co se stalo a jak vážný máte problém?

Při hlavičkovém souboji jsem se srazil s protihráčem a odneslo to obočí. Mám čtyři stehy a pěkně zbarvené a oteklé oko. Nic vážného to není, ale zápas jsem nemohl dohrát, protože to potřebovalo sešít.

Dostal jste také čtvrtou žlutou kartu a takže se v klidu můžete doléčit..

To je jediné plus té čtvrté žluté. Dva dny jsem měl volno, takže otok kolem oka splaskl a ve středu jsem již začal lehce trénovat.

Jak moc vás mrzí, že nemůžete v neděli nastoupit na hřišti Viktorie Žižkov, kde jste také hrával?

Mrzí mě každý zápas, který nemůžu hrát. Je pravda, že na Viktorce to je trošku specifické. Přeci jenom jsem tam odehrál sezónu a tak se vždy na tento zápas těším. Bohužel ho tentokrát budu sledovat pouze z tribuny.

Hrají za soupeře ještě nějací bývalí spoluhráči?

Je tam ještě pár kluků, s kterými jsem hrál, ale už se to hodně změnilo. Už je to taky nějaký ten pátek (smích).

Za Žižkov chytá brankář Holý, jenž byl na podzim ve Vlašimi, ale díru do světa tam neudělal. Myslíte si, že se tím vašim ofenzivním hráčům zvýší sebevědomí v zakončení?

To si nemyslím. Holase sice většina kluků zná, ví kde má slabiny, ale na druhou stranu Viktorka rozjela jaro famózně a Holas k tomu určitě přispěl. Pět zápasů bez obdržené branky mluví za vše.

Jak velký tlak cítíte na pozici stopera, když jste na dvě místa čtyři hráči a i trenér Petržela měl vrásky na čele, koho postaví. Změnilo se něco od dob, kdy jste měl místo pod „palcem" nebo se stále připravujete na utkání stejně?

Nemyslím si, že bych měl někdy ve Vlašimi místo jisté, ale je pravda, že tak velká konkurence tady už dlouho nebyla. Na utkání se připravuji pořád stejně, vždy se snažím dávat do tréninků všechno. Pak už je to na trenérovi, koho postaví. Pro nás hráče, ale i pro Vlašim je takováto zdravá konkurence jedině přínosem.

S obranou byl, kromě posledního zápasu, trenér nespokojený. To vás muselo štvát?

Samozřejmě že mě to štve. V žádném utkání jsme fotbalově nepropadli, ale vždy jsme udělali chybu, kterou soupeř dokázal potrestat. Poslední zápas se Zlínem už ale byl dobrý a věřím, že se budeme zápas od zápasu zlepšovat.

S týmem máte již osmibodový náskok od sestupového místa. Vidíte při trénincích na spoluhráčích větší uvolněnost?

Všichni si uvědomujeme, že po zápase se Zlínem jsme udělali důležitý krok k záchraně, ale také víme, že je před námi ještě hodně kol a není nic rozhodnuté. Neřekl bych proto uvolněnost, ale spíš je vidět jak nám víc a víc roste sebevědomí. A to je v boji o záchranu hodně důležitý faktor.

Kdy kapitán slíbí fanouškům, že se dočkají definitivní záchrany?

Slíbit fanouškům můžu to, že v každém zápase budeme bojovat jak rytíři a jestli to bude stačit k definitivě za tři nebo šest kol, to nevím. Ale co vím je, že se zachráníme!

Kde budete trávit velikonoce?

Letošní Velikonoce budu trávit v Mostě, kde má Péťa (manželka) rodinu.