VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jsme na začátku dlouhodobého procesu, říká hlavní trenér mládeže Knížek

Vlašim – Struktura mládežnických kategorií FC Sellier & Bellot Vlašim doznala v průběhu minulých měsíců zásadních změn, které částečně přiblížil a osvětlil hlavní trenér mládeže a držitel profi licence UEFA Milan Knížek, jenž ocenil s dalšími zástupci klubu nejlepší hráče jednotlivých kategorií a zhodnotil uplynulé měsíce práce vlašimských mládežnických celků. „Jsme teprve na začátku dlouhé práce,“ upozorňuje Knížek.

12.1.2018
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Foto: Deník

Kdy uzrála myšlenka vzniku fotbalového centra?

Vlašim u mě vždy byla městem sportu. Začal jsem zde působit jako trenér mládeže před sedmi lety. Poznal jsem práci s mládeží nejen v klubu, ale i v regionu. „A“ tým Vlašimi se za tu dobu vypracoval ve stabilního člena profesionální druhé fotbalové ligy. Když se začátkem roku 2017 naskytla možnost přihlásit se do výběrového řízení o získání licence Sportovního střediska řízeného FAČR, začal jsem společně se sekretářem Jaroslavem Svobodou pracovat na koncepci. I když se nám licence nepodařila získat, rozhodlo se vedení fotbalové Vlašimi, po předložení vypracovaného materiálu, založit vlastní fotbalové sportovní centrum Podblanicka.

Kolik mládežnických týmů má v současnosti fotbalové centrum?

Jsme na začátku dlouhé poctivé práce. V současnosti máme deset mládežnických týmů a v nové sezóně 2018/2019 budeme otvírat další mládežnický tým, nejmladší přípravku. Žákovské a dorostenecké týmy se účastní soutěží na úrovni ligy a divize.

Jaká je struktura vedení fotbalového centra?

Sekretář klubu Jaroslav Svoboda má na starosti ekonomický úsek, včetně zajištění sportovišť. Já jako hlavní trenér mládeže a zároveň hlavní trenér žákovské kategorie, mám na starost sportovní úsek. Tady mi pomáhají hlavní trenér přípravek, Jiří Eichler a hlavní trenér dorostů Miroslav Jelínek. Pravidelně se scházíme jak s trenéry jednotlivých kategorií, tak i jako sportovní rada.

Můžete nám říci, jaká je hlavní myšlenka při řízení fotbalového centra?

Mladé adepty na fotbal musíme hlavně naší trenérskou prací zaujmout. Chceme, aby se mladý fotbalista vracel z tréninků a zápasů s úsměvem a chutí do dalšího sportování. Tomu podřizujeme veškerou naši práci s fotbalovou mládeží.

A co zázemí. Spousta fotbalových klubů má problémy se sportovišti…

Ve Vlašimi to je na vysoké úrovni. Nedávno zrekonstruované sportoviště Na Lukách má dostatek kvalitních kabin, hřiště s umělou a přírodní trávou. U hlavního stadionu Na Lukách je další hřiště s umělkou a zázemím. Využíváme i sportoviště s kvalitní přírodní trávou v Libži a Bolině, v zimním období čtyři tělocvičny.

Trenéři mládeže jsou vždy alfou a omegou práce s mládeží. Jak je to ve Vlašimi?

Trenérský tým jsme stabilizovali. Přišli k nám velmi kvalitní trenéři. Spolupráce s nimi mě nabíjí novou energií. Je to tvůrčí tým. Kluci mají snahu se sebevzdělávat. Dojíždíme na semináře organizované FAČR. Stále o fotbale diskutujeme.

Jaké jsou vaše vize do budoucna?

Jsme na začátku dlouhodobého procesu. Budeme-li se držet našeho konceptu, pak pevně věřím, že se do našeho fotbalového centra bude hlásit stále více mladých fotbalových adeptů. Budeme se snažit iniciovat vznik sportovní třídy při základní škole. Budeme rádi, když se hráči z naší líhně zapojí do tréninkového procesu s mládeží. Chceme také oslovit spádové fotbalové kluby s možnou oboustrannou spoluprací. V konečném důsledku by těmto klubům tato spolupráce přinášela ovoce ve formě nově příchozích hráčů.

JIŘÍ PAÝR

Autor: Redakce

12.1.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Andrej Babiš a Čapí hnízdo.
AKTUALIZOVÁNO
17

Vyjmutí Čapího hnízda z evropského financování Středočeši nepodpořili

Myslivecký ples, ilustrační foto.

KRÁTCE: Vranovští nimrodi nabídnou v tombole plesu také daňka

Dotační miliony umožní vybudovat učebny pro volný čas

Trhový Štěpánov – Čtyř moderních učeben se díky půdní vestavbě a dalším stavebním úpravám dočká Základní škola v Trhovém Štěpánově na Benešovsku. Vybudovat nové vzdělávací zázemí určené pro mimoškolní činnost umožní 17milionová dotace z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Peníze v rámci Integrovaného regionálního operačního programu rozděluje ministerstvo pro místní rozvoj.

I na školu si je potřeba zvyknout

Benešov – Jak bez potíží překonat změnu denního režimu dítěte, které bylo z mateřské školy zvyklé především na hru v prostoru bez lavic? Jednoduše. Stačí k tomu děti pozvolna přivykat.

Do patra objektu Zeleného stromu už jezdí nová zdviž

Benešov – Nosnost jedna tuna, kapacita 13 osob a tři nástupní stanice. To jsou základní parametry výtahu, který slouží k přepravě občanů do nových kanceláří benešovských úředníků. Nacházejí se v patře objektu Zelený strom na Malém náměstí a výtahová šachta stojí mimo objekt a je z bezpečnostního skla.

Vylovení, odbahnění, vysušení a 4,3 promile v krvi: podívejte se na videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 15. ledna 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>