TÝNEC NAD SÁZAVOU – UHLÍŘSKÉ JANOVICE 2:0

Týnec se konečně po 17 zápasech dočkal výhry. „Konečně jsme si mohli v kabině zařvat vítězný pokřik. Jsem šťastný jako štěně a teď se opiju," hlásil po zápase zmožený radostí i fyzicky trenér Týnce Radek Skála, jenž po dlouhé době odehrál skoro celý zápas a dokonce vstřelil druhou branku. Druhý šťastným byl David Kopta, první střelec zápasu, jenž se dočkal po více jak půlročním angažmá první výhry v týneckém dresu.

Zápas se od začátku vyvíjel ve prospěch domácích, kteří se tlačili před branku Janovic, ale dlouho bez úspěchu, když se v největších šancích objevil až v závěru poločasu právě Skála, ale poprvé mu na malém vápně míč uskočil a podruhé se po uvolnění trefil do náruče brankáře.

V 63. minutě se již fotbalisté z Náklí radovali. Haškův centrovaný míč zastavila ruka hostujícího Zadražila v šestnáctce a z penalty se D. Kopta nemýlil – 1:0. Následně se probudili i hosté a na obou stranách byly šance, ale domácí podržel brankář Vašák a na druhé straně trefil Horký z deseti metrů brankáře a Skála pálil těsně vedle tyče. Definitivu pro Týnec obstaral trenér Skála v 88. minutě hlavičkou po centru Haška.

„Jsem spokojený, že jsme po sedmnácti zápasech vyhráli a hlavně jsme konečně nedostali gól. Bojovali jsme a zaplať Pánbu, že se to povedlo. V první půli jsme soupeře nepustili do šance. Ve druhé půli už byly příležitosti na obou stranách, hosté mohli vyrovnat, ale podržel nás Vašák. Na druhé straně i my jsme mohli rozhodnout, což se povedlo až v závěru. Jsem šťastný a doufám, že nám výhra pomůže do dalších zápasů," radoval se po utkání Radek Skála.

Branky: 63. D. Kopta (z PK), 88. Skála. Rozhodčí: Drábek. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 0:0.

Týnec: Vašák – Sedlák, Štamberský, Kavoň, Kolář – Hašek, D. Kopta, Radačovský, Orsák (78. Vavrek) – Horký, Skála (90. Koubek).