Třetiligový Benešov je v přípravě dva týdny. Vy jste u týmu týden. Co zapříčilo, že jste jako nový trenér nastoupil do přípravy později?

Bylo tam spousta okolností, které to ovlivnily. Ta hlavní ale byla, že jsem byl na zahraniční stáži v Dinamu Záhřeb. S kamarádem jsme měli možnost nahlédnout pod pokličku tradičního chorvatského klubu a hlavně projít vyhlášenou mládežnickou akademii, která je jednou z nejlepších v Evropě. Navíc vzdělávání se v trenérské oblasti je velmi potřebné, člověk nemůže stát na místě, naopak je třeba držet se světem krok. Chyběl jsem tedy, na začátku čtyři tréninky, ale rychle to doháním a snažím se s týmem sžít. 

V jakém stavu jste mužstvo, které se zachraňovalo v ČFL, našel a jaký jste si o něm udělal za týden obrázek?

Viděl jsem již několik utkání v závěru jara. Teď ovšem tým opustilo hodně hráčů stabilní sestavy jako Skopec, Adjei, Ibe a další. Největší ztráta je bezesporu David Skopec, ten je v druholigové Vlašimi a bude nám hodně chybět. Na druhou stranu je to šance pro ostatní, když vidí, že z Benešova se dá jít do vyšších pater.

Letní příprava je krátká, kde je třeba tým posílit?

Každý trenér chce posílit svůj tým. Bohužel my nemáme za sebou čínského investora jako jiné české kluby, tak musíme pracovat v ekonomických relacích, které nám to dovolí. Přál bych si příchod několika hráčů, uvidíme, jak se to podaří. Tým potřebuje zase nějaký impuls, okysličit. Jsou tady šikovní kluci, ale na některé posty potřebujeme větší kvalitu, abychom byli konkurence schopní.

Poohlížíte se spíše po českých hráčích nebo také po cizincích, kterých v Benešově poměrně dost v loňské sezoně působilo a teď v týmu není ani jeden?

Fotbal je globální záležitost, a já nekoukám, odkud hráč je, z které země, ale jakou má kvalitu. Možnosti Benešova ale jsou v tomto omezené, největší tíhu zodpovědnosti stejně musí převzít místní hráči. Ti zkušenější jako Laštovka, Turek, Bohata, ale i mladý Luboš Balata musí být nositeli výkonnosti celého týmu. Proto na tyto hráče budu mít nejvyšší nároky.

V mužstvu je hodně mladých hráčů i z bývalého dorostu. Kolik jich má šanci uspět v A týmu?  

Každý má šanci uspět, všichni dorostenci šli do přípravy, ale prostě mě musí přesvědčit výkonem, jestli se chtějí uchytit v A týmu.

Po poměrně slušně odehraném přípravném zápase s druholigovými Českými Budějovicemi (0:2) vás čeká v sobotu 1. kolo Mol Cupu, na hřišti divizního Malše Roudné. Jelikož se jedná o soutěžní utkání, musíte nastoupit jen s hráči, kteří jsou v Benešově registrováni a střídat jen tři ne jako na jihu Čech, kde jste jich využil 23. Už víte, koho vezmete sebou a kdo z nováčků se objeví na hřišti v benešovském dresu?

Máme v tuhle chvíli málo zaregistrovaných hráčů, ale i s tím se musíme na začátku popasovat. A tak vše řešíme do poslední chvíle, a kdo pojede na zápas, se hráči dozví na dnešním tréninku.

Každý chce vyhrát, ale do mistrovských zápasů zbývají ještě tři týdny a vy jste v hrubé přípravě. Jak tedy k přípravě na Mol Cup přistupujete?

Jedeme v plné zátěži, oba týdny jsme trénovali pětkrát, takže jdeme do utkání z plného nasazení. Může to mít vliv, nemusíme být tak lehkonozí, ale je to pořád součást přípravy. Zápas Mol Cupu chceme vyhrát, ať budeme, v jakékoliv sestavě. Jsem soutěživý typ, chci to na hráče přenést, takže nikomu uhýbat nebudeme.

Co od zápasu očekáváte, a díval jste se na přípravu Malše Roudné, nebo se soustředíte jen na vaší hru?

Patří to k mé práci, takže hráči dostanou dostatek informací o soupeři. Samozřejmě naše hra bude rozhodovat, ale chceme být připraveni a tak kluci budou mít vše potřebné k dispozici. Připravit se musíme na to, že Roudné je doma hodně silné, dirigované Rudou Otepkou, bývalým vynikajícím špílmachrem. Kluci budou vědět, kdo je Píša, kdo je Martykán, jak zahrává standardní situace mladý Otepka, typologii každého hráče soupeře dostanou. To ostatní je pak na nich na hřišti.

Budete kádr zužovat již před pohárem nebo až po zápase?  

Brzká otázka, zatím na ní neumím odpovědět. Myslím, že minimálně ještě týden budou všichni o svou šanci v týmu bojovat.

ROMAN VESELÝ

Narozen: 19.4.1968

Bývalý ligový hráč Bohemians Praha. Kariéru začínal v Brázdimi, poté se přesunul do Brandýsa, kde zažil i zlaté „druholigové“ časy klubu. Absolvoval vojnu v prvoligové RH Cheb spolu se svými vrstevníky Kukou, Sopkem, Frýdou, Vandasem a dalšími. Jako nejlepší střelec ČFL byl i nominován do reprezentační U21, kde sehrál několik turnajů. Rodilý střelec se prosazoval i v dalších soutěžích, což mu vyneslo i ligové angažmá v Bohemians Praha. Ve vršovickém ďolíčku válel spolu s brankářem Blažkem či útočníkem Vlčkem, Kuchařem a dalšími klokany. Odehrál třicet ligových utkání a vstřelil tři branky. Jeho kariéru v lize ale zastavilo těžké zranění. Přesto pokračoval ve střeleckých hodech i v nižších soutěžích, jak doma tak v zahraničí. Bohatou hráčskou kariéru končil ve 43 letech, jak jinak než postupem „svých“ Záp do divize. Na svém střeleckém kontě má více jak 300 gólů!

Jako trenér začal v Brandýse nad Labem u žáčků a rychle šel ve své kariéře nahoru. S Ovčáry to bylo do ČFL, to samé s rezervou Žižkova. Na Žižkově strávil více jak šest let, spolupracoval úzce s A týmem, který poté i vedl (po odchodu Vlastimila Petržely). V sezoně 2010/2011 postoupil do I. ligy v roli asistenta. Ve Viktorii Žižkov spolupracoval s českými a slovenskými TOP trenéry Lešickým, Grigou, Csaplárem, Ščasným, Petrželou, atd..

Je držitelem trenérské Profi licence UEFA. Absolvoval několik zahraničních stáží (Švýcarsko, Německo, Chorvatsko).

Rodinný stav: ženatý, žena Lenka, děti Roman, Dominik, Denisa, Klára.

Hráčská kariéra: Brandýs nad Labem, Mladá Boleslav, RH Cheb, Bohemians 1905, Český Brod, Zápy.

Dodnes hraje za starou gardu Bohemians 1905 s legendami českého fotbalu.

Roman Veselý se dát označovat za "postupového žolíka", protože ve své kariéře hráče a trenéra byl u skoro 20 postupů svých týmů do vyšších soutěží.