Na úterní valné hromadě Středočeského krajského fotbalového svazu Hadrabu podpořila nadpoloviční většina delegátů z řad fotbalových klubů a také jednotlivých středočeských okresních fotbalových svazů. A dokonce už v prvním kole voleb. Hadraba tak porazil svého největšího konkurenta – Miloslava Noháče z Mnichova Hradiště. „Překvapilo mě, že ke zvolení předsedy došlo už v prvním kole. Ale delegáti se rozhodli tak, jak se rozhodli a je to jejich právo. Josefu Hadrabovi k vítězství gratuluji,“ řekl Miloslav Noháč.

Další dva uchazeči o post krajského šéfa, Miroslav Aksamit a Robert Ploch, skončili krutě poraženi. Miroslav Aksamit dokonce ani neobhjáil křeslo ve výkonném výboru krajského svazu.

Josef Hadraba měl z triumfu radost. „Své myšlenky a priority, které jsem si dal, se budu snažit dodržet,“ řekl Hadraba, který je českým unikátem. Na pozici předsedy krajského fotbalového svazu nikdo nepůsobí déle než on. „Určitě je to příjemná věc cítit stále podporu,“ podotkl Hadraba, který tak dostal skvělý dárek k letošnímu výročí. V prosinci oslaví sedmdesáté narozeniny. „Jako nepotřebný důchodce si rozhodně nepřipadám,“ dodal muž, jehož prioritou nyní bude ekonomika krajského fotbalu. „Je potřeba zajistit dostatečné množství financí. Tam budu nyní soustředit hodně svých sil,“ řekl.

Valná hromada zároveň zvolila i šest členů výkonného výboru a pětičlennou odvolací a revizní komisi.


Volba předsedy SKFS:

V prvním kole hlasovalo 119 přítomných ze 120 pozvaných delegátů. Platných hlasů bylo 117.

Josef Hadraba – 60 hlasů

Miloslav Noháč – 39 hlasů

Miroslav Aksamit – 10 hlasů

Robert Ploch – 8 hlasů

Zvolení členové výkonného výboru – za kluby: Zdeněk Krajl, Miroslav Liba, Oldřich Jiruš. Za OFS: Stanislav Krejčí, Ivan Marx, Josef Havlík.

Zvolení členové Odvolací a revizní komise: Jan Bojko, Jindřich Chocholatý, Tomáš Ježek, František Suchý, Michal Konior.