U prvního gólu to vypadalo, že brankář střelu trochu podcenil…

Zpočátku asi míč neviděl a pak už reagoval pozdě. Nebyla to sice razantní střela, ale dobře umístěná.

U druhého vašeho góly a čtvrtého Vlašimi, ale zaplesalo srdce fanouška, když jste z třiceti metrů přehodil vítkovického brankáře. Chtěl jste to tak?

Musím se přiznat, že už jsem nemohl běžet a udělat ještě tři kroky, tak bych dostal křeč. Tak jsem to lobnul. V pátek jsem se díval na videa Dybaly (pozn. útočník Juventusu Turín), tak jsem ho chtěl napodobit, což se levačkou, kterou piluju, podařilo. (směje se)

Vaše vítězství 4:1 jste viděl ze hřiště jako zasloužené?

Určitě. Až na začátek druhého poločasu, kdy jsme dostali nešťastný gól, jsme drželi míč a měli hru pod kontrolou. I po vyrovnání jsem věřil, že strhneme výhru na naši stranu, protože jsme hráli líp, ale houževnatý soupeř hodně běhal. Nakonec jsme si poradili, když po našem druhém gólu musely Vítkovice hru otevřít, což nám vyhovovalo.

Namotal jste se také k jedinému gólu hostů. Jak to bylo?

Byl jsem po centru sice ve správném prostoru před stoperem, ale Piši (Piško) trefil míč do mého kolena a od něj se to odrazilo k hráči, který zakončil. Mám tak ještě asistenci u soupeřova gólu.

Máte za sebou tři zápasy v sedmi dnech a další anglický týden vás čeká. Ve čtvrtek jedete do Českých Budějovic a v neděli do Táborska. Jak to zvládáte po fyzické stránce?

V závěru zápasu s Vítkovicemi už jsem vařil a asi i další kluci. Po třech utkáních v týdnu toho máme plný zuby. Do čtvrtka ale máme čas, tak se z toho musíme dostat.

Taťka (bývalý trenér Vlašimi Martin Hašek) se byl na zápase podívat?

Říkal jsem mu, ať se přijede podívat, že dám gól, ale nepřijel. (směje se) Měli s Bohemkou předzápasový trénink před důležitým zápasem s Teplicemi.

Nepochybně má z vašich dvou gólů radost. Jistě byste chtěl, aby se od vás nakazil a s Klokany Teplice porazil, což by mu velmi pomohlo k záchraně?
Určitě. Pokud by to vyšlo Bohemce jako nám, tak by to nebylo špatný.

Dali jste si za úkol s Vlašimí uhrát 50 bodů. Teď máte 48 a tři zápasy před sebou. To vypadá, s vaší formou, že hranici překročíte…

Samozřejmě chceme, co nejvíc. Máme sérii šest kol bez porážky. Doufám, že dojedeme sezonu vítězně a uděláme tak trenérovi Havlíčkovi hezký začátek v jeho proti kariéře a dotlačíme ho v létě do ligy.