Kondrac - Fotbalisté Kondrace splnili povinnost - porazili v I. B třídě poslední Velký Osek.

29.3.2015

Ilustrační fotoFoto: Tomáš Vacek

KONDRAC – VELKÝ OSEK 4:0

Na těžkém terénu se očekával od úvodu tlak Kondrace, ta ale do utkání nevstoupila dobře. Hráčům vázla rozehrávka a hosté, poslední v tabulce, tak bez problémů odráželi domácí útoky. Klid do kondrackých řad přinesl gól Jeništy, který se prosadil uvnitř pokutového území a vstřelil svou první branku za Kondrac. Domácí měli míč víc na kopačkách, ale hosté podnikali nebezpečné brejky a Císař tak byl ve střehu. Ve 31. minutě přidal Jeništa druhou branku, opět po zpětné přihrávce z pravé strany.

Začátek druhého poločasu se domácím nedařilo, hosté si vytvářeli nebezpečné situace a Císař několikrát výborně zakročil. Na druhé straně mohl Jeništa dotáhnout hattrick, ale v samostatném úniku místo střely hledal Pavlíčka a z akce nebylo nic. Přes evidentní nervozitu se domácí dočkali uklidňující branky, když se po vysunutí Pavelky prosadil v samostatném úniku kapitán Pavlíček. O chvíli později se krásně prosadil Špička umístěnou střelou zpoza vápna a domácí si tak připsali tři body, přestože hra nebyla zcela ideální.

„Povinné vítězství. Nehráli jsme nějak zvlášť dobře, ale přesto si připsali jasné vítězství. Hosté si na můj vkus vytvořili až příliš nebezpečných situací, což by se nám stávat nemělo. Pozitivem jsou první gólové příspěvky Kuby Jeništy a čisté konto Zdeňka Císaře," dodal k utkání trenér Kondrace Jiří Janouš mladší a poznamenal: „Těším se na derby do Miřetic a doufám, že hráči tam nebudou tak nervózní jako s Osekem. Není důvod, aby nám nervozita svazovala nohy, mužstvo je dostatečně kvalitní."

Branky: 10. a 31. Jeništa, 77. Pavlíček, 81. Špička. Rozhodčí: Nehasil. Diváci: 50. Poločas: 2:0.

Kondrac: Císař – Žirovnický, Pohorský, Kubín (79. Ngo), Špička – Pavlíček, Linhart, Kubát, Šanda (60. Beránek) – Jeništa, Pavelka.