PANTERKY ČECHTICE – DUKLA PRAHA 0:4 (0:0)

Panterky měly ze zápasu obavy. Nejen proto, že hráčky Dukly neznaly a nevěděly, jakou hru o od nich čekat, ale i proto, že se jim již delší dobu nedaří a nehrají tak, jak by si představovaly. Také samozřejmě znaly výsledky Dukly, která všechny zápasy vyhrála, jednou i 8:1. A že v týmu občas hrají prvoligové, či druholigové hráčky Dukly, které se nedostanou do hry u svých týmů, také na sebevědomí čechtických hráček příliš nepřidala.

Zápas začal ze strany domácích opatrně, velmi pečlivě si bránily své území. Většinu poločasu se hrálo právě na polovině Panterek a před jejich brankářkou. Nicméně všechny hrozby byly zažehnány, dokonce si i domácí děvčata vytvořila pár úniků a šancí, především z rohových kopů, ale Zídková i A. Kubíková hlavičkovaly mimo.

O poločase vládla dobrá nálada, zdálo se, že by zápas Panterky mohly dotáhnout alespoň k remíze. Jenže ihned po rozehrání inkasovaly opět jako v předchozích zápasech, laciný gól, když míč brankářce na mokrém hřišti snadno proklouzl do sítě – 0:1. Domácí děvčata jakoby ztratila sílu bojovat. Snaha, s jakou doposud bránila svou branku, byla slabší, také jim odcházely i síly. Hráčky Dukly měly lepší fyzičku i techniku a snadno Panterky přehrávaly. Když už si domácí holky vytvořily šanci, brzo byla zastavena a jejich střely lapala stoprocentní brankářka. Během poločasu inkasovaly Panterky ještě třikrát po pěkných kombinacích Dukly.

„Již dopředu jsme věděly, že Dukla bude těžký soupeř. První poločas vypadal dobře. Soupeřky útočily, ale obrana je nenechala projít. Bohužel druhou půlku naše kvality byly nedostačující a fyzička odešla. Dukla si dokázala vytvořit šance a proměňovat. Určitě se každá z nás ponaučila a do dalších zápasů půjdeme opět se stoprocentním nasazením,“ zhodnotila zápas pravá obránkyně Petra Pražáková.

„Nevěděly jsme, co máme čekat, jelikož je Dukla v soutěži nová. Věděly jsme, že to bude dost těžký zápas, což se potvrdilo. První poločas jsme důstojně ubránily a moc šancí si bohužel nevytvořily. I tak to byla ale povedená půle. Na začátku druhé poloviny jsme obdržely gól. Ale jeden gól přece ještě nic neznamená, nicméně pak jsme dostaly ještě další tři. Jsem stoperka a vidím zezadu vše, co naše hráčky nedají, tak mě to vždy velmi štve a mrzí zároveň. Ale co si budeme povídat, ani my v obraně nejsme stoprocentní. Ze zápasu jsem odcházela celkem spokojená, i když jsme prohrály,“ dodala po zápase stoperka Monika Dudková.

Panterky Čechtice: M. Kubíková – Sládková, Dudková, Němcová, Pražáková – A. Kubíková, Zídková, Filipová – Fialková. Střídali: Šaňková, Andělová, Hromasová, Hrdličková.

Další zápas hrají Panterky Čechtice na domácím hřišti v sobotu 28. října od 13 hodin s Újezdem.

IVETA FILIPOVÁ