Lhota – Poříčí nad Sázavou 2:0 (0:0)

Ofenzivní zápas, který se musel divákům líbit, začali hostující hráči lépe, ale Balata po úniku Filipa sice v první minutě z malého vápna rozvlnil síť, ale boční a za chvíli našel Trpišovský rukavice gólmana. Ani domácí nelenili a podnikali nebezpečné akce, ale hlavičku Danylycha a hlavně střelu Kwame, loni hráče Benešova, z otočky z hranice šestnáctky, polapil brankář Tlamicha.

Ofenzivní zápas pokračoval, hostující závar gólem nezakončili Balata, Filip ani Rejhon, bombu Vernera vyrazil brankář Tůma a rána Rejhona ze střední vzdálenosti jen těsně minula branku Lhoty. Na druhé straně protáhl Kudela z hranice šestnáctky Tlamichu.

Ve 38. minutě přišla největší šance poločasu, když se po úniku obránce Žáka objevil sám před gólmanem Trpišovský, ale devatenáctigólový kanonýr Poříčí přestřelil nejen branku, ale i ochrannou síť za brankou a míč skončil v lese.

Začátek druhého poločasu měli lepší domácí fotbalisté a v 56. minutě se dostali do vedení, které bylo pro další průběh zápasu zlomové. Ibe si zpracoval prsama míč na hranici penalty, odclonil stopera Vacka a z otočky prostřelil Tlamichu – 1:0.

Lhotské branka nabudila a na chvíli se radovali podruhé, když se nedohodli hostující Žák s Tlamichou, mezi které vběhl Zlata a přehodil brankáře Poříčí – 2:0. Hosté měli následně snahu dostat se gólem do zápasu, ale to se jim nepovedlo. Blízko snížení byli hlavičkující Trpišovský a Vacek po rohových kopech, ale mířili nad branku. A když ani domácí neuspěli v brejkových akcích, zůstal stav nezměněn.

„Paradoxně jsme hráli lépe než s Kutnou Horou, ale na body to tentokrát nestačilo. V útočném zápase, který se musel divákům líbit, rozhodlo, kdo ze šancí vstřelí první gól. To se povedlo domácím, a tak asi zaslouženě vyhráli,“ podotkl po zápase trenér Poříčí a poznamenal: „Klukům nemůžu upřít snahu, dobře kombinovali, měli jsme pěkné akce, bohužel jsme žádnou nedotáhli do gólového konce. Zlom zápasu na naší stranu měl Kuba Trpišovský v závěru poločasu, ale tentokrát ve velké šanci selhal, a tak se radovali domácí.

Branky: 56. Ibe, 65. Zlata. Rozhodčí: Holakovská. ŽK: Kudela, Borek – Rejhon, Jíša.

Poříčí nad Sázavou: Soukup – J. Pohorský, Peroutka, Vacek, Žák – Filip – Jíša, Verner (68. Říha), Rejhon, Balata – Trpišovský (82. Páv).