Jaro se Vám hrubě nepovedlo a uhráli jste jen jedenáct bodů. Neměl jste strach, že by mužstvo mohlo zabřednout do sestupových bažin?

Na podzim jsem po zápase, který nás katapultoval na první místo tabulky, zmínil, že je důležité se nezbláznit z úspěchů, ale stejně důležité je to i u neúspěchů. Toho jsme se snažili držet i na jaře, kdy nám zápasy nevycházeli podle našich představ. O sestup jsem obavy neměl, přestože se většina hráčů nepotkávala s formou, nejsme mužstvo, které by mělo hrát o záchranu.

Střelecky se Vám nedařilo jako na podzim a kanonýrům Vítovskému, Pavelkovi a Pavlíčkovi zvlhnul prach. Co se stalo, vždyť na podzim jste dali 40 gólů a na jaře jen 20, z toho devět v posledních dvou kolech?

Většině hráčů odešla na jaře forma. Některým se vrátila na konci jara, někteří na ní ještě čekají. Zmínění hráči předváděli na podzim výborné výkony, kterým se na jaře nepřiblížili. Pavlíček má výbornou tréninkovou morálku, u něj mě pokles formy překvapil více. U Vítovského a Pavelky se jedná celkem o logickou záležitost. Oba na jaře netrénovali, takže jejich výkonnost se samozřejmě zhoršila a neměli se z čeho zvednout. Naše hra ale nestojí pouze na nich, i ostatní hráči jsou schopni rozhodovat zápasy, bohužel na jaře tomu tak bylo výjimečně. Každopádně až na zápas v Sázavě jsme nikde nepředvedli zoufalý výkon. Čtyři zápasy jsme prohráli o gól, zbylé o dvě branky.

Máte fanoušky, kteří Vám neúspěchy dají pěkně „sežrat". Jak se chovali, když se Vám na jaře nedařilo?

Naši fanoušci si v posledních letech až na výjimky zvykli na umístění v horní polovině tabulky, a tak na nás mají samozřejmě vysoké nároky. Na druhou stranu ovšem chápou, že soutěž je natolik vyrovnaná, že každý může porazit každého. Nezaznamenal jsem, že by nám dávali jaro sežrat, ale samozřejmě si zasloužili lepší výsledky, takže na určité rozčarování měli nárok.

Kde měl tým největší rezervy?

Kádr hráčů je celkem vyrovnaný. Nemyslím si, že bychom měli na některém místě v sestavě nějaký problém. Každopádně bych si představoval větší hlad ofenzivních hráčů po vstřelení branky. Někdy jsme měli ze zápasu pocit, že se nehraje o body, ale že si hráči přišli pouze a jen zahrát. To je vždy špatné znamení.

Našel by jste i světlé momenty kondracké hry. Nebo byla dobrá, jen nepřicházely výsledky?

Přestože výsledky nepřicházely, hra nebyla mnohdy špatná. Hráči měli ve většině zápasů územní převahu, ale naší hře chyběl důraz v zakončení a také štěstí. Na druhou stranu, jak se nedařilo útočníkům, dostávali jsme někdy branky jako přes kopírák, po zbytečné ztrátě a následném brejku soupeře. Tenisovou terminologií bych řekl, že jsme měli na jaře až přespříliš nevynucených chyb.

Jak se říká, konec dobrý všechno dobré a vy jste v posledním kole nasypali do sítě Tupadel šest gólů a tak fanoušky potěšili. Navíc vy jste hrál (i když už jste nechtěl) celý zápas. Nedal jste to hráčům najevo?

Poslední zápas byl specifický, na poslední chvíli jsme museli oželet tři hráče a protože Nedvěd není ještě úplně zdravý, nechtěl jsem ho tedy nasazovat do zápasu a nastoupil jsem sám. Po zranění Houdka přesto nakonec hrát musel. Každopádně byl zápas pro nás na jaře nejdůležitější, věděli jsme, že výhra nás posune nahoru. Soupeř nám ale nekladl výrazný odpad, takže jsme si poslední zápas užili.

Dokopná tak asi měla pořádné grády …

Určitě, tak jako každý rok.

Skončili jste na šestém místě, když čtvrté Teplýšovice dělilo od dvanáctých Zbraslavic pouhých šest bodů. Byla „benešovská" skupina opravdu tak vyrovnaná?

Jednoznačně, v I. B třídě si nemůžete být vůbec ničím jistí a tipovat výsledky je velmi složité. Bez nadsázky každé mužstvo může porazit každého a roli hrají maličkosti.

Zůstane mužstvo pohromadě a kde by jste ho chtěl posílit?

Věřím, že mužstvo pohromadě zůstane, dvě posily přivedeme, ale nerad bych rozebíral podrobnosti, vše je teprve v jednání.

Kdy začínáte s přípravou na novou sezonu?

Přípravu začneme jako tradičně pátečním tréninkem 20. července, hned v sobotu nás čeká Krajský pohár v Chotýšanech.

Jak trávíte nebo budete trávit „fotbalové" volno?

Určitě pojedu s rodinou na dovolenou, ale o úplném volnu od fotbalu se mluvit nedá. Čeká nás vyjednávání o případných posilách a tak dále.